NEWS

Battle Royale na 1000 osób?

Czeka nas zalew produkcji w stylu Battle Royale. Wiem, nic to odkrywczego i co kilka dni słyszymy o kolejnym studiu planującym wyciąć trochę tego smakowitego tortu dla siebie. Jak jednak wyróżnić się w zalewie podobnych gier, które mają na celowniku PUBG oraz Fortnite? Można chociażby obiecać multi dla łącznie aż tysiąca graczy na wielkiej mapie.

Taką właśnie wizję roztacza przed graczami projekt nazwany Mavericks: Proving Grounds, za którym stoi technologia Improbable oraz studio Automaton (przy którym należy postawić znak zapytania, albowiem w projekt uwikłany jest Dean Hall, niesławny twórca DayZ). Pierwsza z wymienionych firm odpowiada za technologię umożliwiającą wygenerowanie realistycznie wyglądającej „wyspy” o powierzchni 12 kilometrów kwadratowych. Automaton zaś tworzą grę samą w sobie, na co ostatnio otrzymali zastrzyk gotówki w wysokości 10 milionów dolarów.

Póki co to wszystko – cały projekt wydaje się stawiać na mnogość graczy. Pierwsze wersje testowe gry mają pojawić się jeszcze tegorocznej wiosny i oferować potyczki dla maksymalnie 400 graczy – kolejne wersje mają poszerzać tę liczbę, aż w 2019 wypuszczona zostanie finalny produkt pozwalający na zabawę tysiącu graczy jednocześnie. Ambitne. Ale czy to wystarczy, aby wzbudzić zainteresowanie?

Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Close
Close