NEWSPC & KONSOLE

Fear the Wolves – czyli takie Survarium Battle Royale

Pamiętacie taką grę, bardzo szumnie zapowiadaną jako następcę (baczność!) S.T.A.L.K.E.R-a (spocznij!)? Survarium od Vostok Games miało być ucieleśnieniem marzeń wszystkich miłośników zony, którzy od niespełna dekady nie mogą doczekać się żadnego godnego następcy. No niestety, ale pozostaje tylko ze smutkiem stwierdzić, że ta sztuka się nie udała.

Chociaż Vostok Games tworzą ludzie pracujący wcześniej w GSC Game World, a więc de facto współtworzących serię wycieczek krajoznawczych po zonie, nie udało im się pod nową banderą stworzyć niczego sensownego. Owszem, Survarium to całkiem zgrabna przystawka zawierająca grywalny i klimatyczny tryb multiplayer, ale o żadnej głębi nie może być mowy – a przecież my, miłośnicy flory i fauny z okolic Czarnobyla, nie czekamy na żadne multiplayery, dedmecze i inne duperele. My chcemy po prostu spakować wojskowy plecak, kałasznikowa chwycić w dłoń, założyć wygodne buty, maskę gazową i jeszcze raz wyruszyć na spotkanie nieznanego! Ahhh nuuu! Cheeki breeki i w damke!

No więc jako się rzekło, ta sztuka się nie udała, więc chłopaki z Vostok Games postanowili zrobić numer następujący – zostawić na razie na boku swój niedorozwinięty eksperyment, wykorzystać pewne jego elementy i stworzyć swój własny Battle Royale – Fear the Wolves. Zresztą, zobaczcie sami:

Czy to źle? Ależ skąd! Sam chętnie dam się zeżreć tym wilkom nie jeden raz, ale jednak gdzieś tam w duszy zakołotał mi smutek i żal, że to, co w zasadzie było wiadomo od dawna teraz można już raczej uznać za pewnik – Survarium nigdy nie dorośnie, nie spełni oczekiwań swoich twórców, ani tym bardziej nas – graczy. A może się mylę…? Oby.

No ale nic to – przecież GSC Game World w 2015 powstało z martwych i niedawno zapowiedziało, że bierze się do roboty, a S.T.A.L.K.E.R. 2 ma się pojawić w 2021 roku! Nie wiem jak Wasz, ale mój hypetrain już odjechał!

Co prawda na razie nie wiadomo niczego, ale możemy od czasu do czasu zerkać ciekawym okiem na stronę przyszłej produkcji – tam zapewne pojawi się wkrótce więcej informacji.

I błagam! Żadnych Battle Royalów! Chociaż taki tryb kooperacji… no nie pogniewałbym się za takowy, o ile byłby zrobiony dobrze i nie odgryzałby głowy całemu dusznemu klimatowi, który przecież jest chyba największą zaletą starych, poczciwych stalkerów.

Tagi

3 Comments

    1. @osax-nymloth Poprow a nie marudź 😛 jo Twoje babole poprawiom 😛
      No ma się pojawić jeszcze w tym roku, zresztą sam o tym pisałeś 🙂 Ale pewnie ajkiś early access alfa 0.00000002

    2. Survarium obecnie w jakiej jest wersji? 0.46b? xP
      Przy takim tempie rozwoju oni ogłoszą dwa następne projekty, zanim FfW będzie w becie.

Dodaj komentarz

Close
Close