NEWSPC & KONSOLE

From Software pracuje nad dwiema nowymi grami

Co prawda nie jest niczym niezwykłym w branży gier, aby w miarę duże studio zajmowało się kilkoma projektami jednocześnie. Ba, nawet stosunkowo małe studia niezależne często oddelegowują część swojej siły roboczej do nowego projektu jeszcze przed zakończeniem prac nad obecnie tworzoną grą. Jednak tutaj mowa o From Software, studiu mającym na koncie trylogię Dark Souls, Bloodborn oraz nadchodzące Sekiro: Shadows Die Twice.

Informację o tym, że Japończycy tworzą dwie nieujawnione do tej pory produkcje została oficjalnie potwierdzona przez samego szefa From Software. Hidetaka Miyazaki w wywiadzie z serwisem 4gamer.net przyznał, że wszystkie tworzone obecnie w sekrecie gry są bardzo „w stylu studia”, ale na ich ujawnienie jeszcze sobie trochę poczekamy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że From Software pracuje w formacie 3.5 „linii produkcyjnych”, co oznacza że 0.5 „linii” pracuje nad Deracine, jedna dokańcza Sekiro, a pozostałe dwie ekipy tworzą właśnie dwa nieujawnione tytuły.

Całkiem prawdopodobne jest, że jednym z tych tytułów jest nowa odsłona (być może reboot?) Armored Core – Miyazaki od dłuższego czasu wykazywał zainteresowanie powrotem do dawniej sztandarowej pozycji studia. Szanse na nowe Dark Souls są na razie bardzo małe, ale głód wyzwania i „git gud” z pewnością zaspokoi Sekiro: Shadows Die Twice, które ma się ukazać 22 marca 2019 roku na PC, Playstation 4 oraz Xbox One.

Źródło
Destructoid
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close