NEWS

Historia zatacza koło? THQ Nordic przejmuje Koch Media

Kiedy upadło oryginalne THQ, własności intelektualne dawniejszego giganta rozeszły się po świecie. Część z nich została sprzedana Crytekowi (a później trafi do Koch Media), inne trafiły do Segi, Nordic Games. Wydawało się, że większość marek takich jak Darksiders, Red Faction, Saints Row już nie trafi pod skrzydła jednej firmy – historia jednak bardzo lubi zataczać koło.

Jesteśmy więc świadkami, jak kilka lat temu Nordic Games przywróciło niejako światu markę THQ, stając się oficjalnie THQ Nordic, a teraz do firmy powracają oryginalne serie. Dzięki transakcji opiewającej na 121 milionów Euro, THQ Nordic stało się właśnie właścicielem Koch Media, do której to firmy należy m.in. wydawca Deep Silver. A wraz z tą transakcją, „nowe THQ” ponownie jest w posiadaniu marki Saints Row i Dead Island.

Ciekawie ta historia się toczy, czyż nie? Póki co nowi właściciele nie komentują konkretnych planów na przyszłość związanych z nabytkami, ale z pewnością o tych seriach usłyszymy w perspektywie kilku najbliższych lat.

Źródło
THQ Nordic
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close