FILMYNEWS

Trailer z nowym Predatorem jest… taki se

Taki Predator to miał kiedyś klawe życie – w 1987 roku stoczył epicki pojedynek z gubernatorem Californi, a trzy lata później z połową duetu z Zabójczej Broni – i były to dobre czasy. Chociaż w „dwójce” betonowa dżungla zastąpiła tę tropikalną, a film różnie ludzie oceniali, to jednak wciąż dało się odczuć charakterystyczny klimat łowów. Niestety, od tamtej pory kolejne wcielenia ekranowego predatora budzą jedynie żałość i lament.

Równie szałowo zapowiada się i kolejna część, którą w kinach zobaczymy prawdopodobnie w okolicach połowy września. No i teraz nie wiem, czy cieszyć się, że jednak coś tam się nowego z rasta-kosmicznym-zabijaką jawi na horyzoncie, czy już martwić, że będzie to kolejny przerost formy nad treścią.

Na plus na pewno zaliczam to, że nie będzie to kolejny pojedynek z innym prawilnym sci-fi niemilcem – Alienem, bo te starcia swoją jakością przypominały ostatni kwadrans meczu Polska – Japonia na tegorocznym mundialu – no niby obie strony szanujesz, jedną nawet kochasz, ale nie można takiego widowiska oglądać bez zażenowania.

Jak będzie tym razem? Coś mi mówi, że całość będzie na poziomie suchara o waginie z powyższego trailera – no chyba bieda. Chociaż w sumie Boyd Holbrook dorwał ostatecznie tego Pablo Escobara, to czemu nie miałby pościgać dla odmiany kosmity – ku mojej kinowej uciesze.

1+

Polubili to:

 • avatar
Tagi

6 Comments

 1. E no nie przesadzaj, widziałem ten zwiastun przed Deadpoolem 2 i może być. Chociaż już trochę trąca kijową akcją typu: jo sem soldier boj i nakopie predziowi do czterech liter, bo jestem marine i w ogóle prawie, że kapitan hameryka, no ale były też ciekawe ujęcia no i mam nadzieję, że nie tylko na ujęciach się skończy. Ja tam jestem dobrej myśli, a co do nowych odsłon to Predators z pianistą i maczetą, który poległ dość szybko, było całkiem niezłe.

  1+

  Polubili to:

  • avatar
  1. To tak jak z grami FPS, w tym przypadku fabuła nie musi mieć wielkiego sensu, ważne że jest wujek predzio, dżungla, obdarte ze skóry szkielety i banda frajerów z wielkimi spluwami 😀

  2. Dobra, obejrzałem trailer, który tu wrzuciłeś i różni się od tego jaki puszczają w kinach (ten kinowy fajniejszy) i nasunęły mi się dodatkowe pytania/wątpliwości: skąd ta podróba Weathersa wie tyle o predatorach skoro to reboot? A jeśli nie reboot to gdzie to umieścić w timelinie? Poza tym blond-hero to jakaś popierdółka nieznana, która jak wyżej napisałem przypomina kapitana hamerykę jeszcze zanim go napompowali. Kolejna sprawa, wątek z jakimiś super predatorami, wtf? Z mojej wiedzy, chociaż nie jest ona mega wielka w temacie, to tylko predalieny były supreme i nic poza nimi lepszego nie istniało, więc kolejny raz WTF?!

 2. Wybaczcie moją przerwę w aktywności, miałem lekkie wypalenie, zgłosiłem nieprzygotowanie, p’sorze, mam nadzieję, że przypału nie będzie. Co do trailera – fakt, niewiele wnosi i niestety cuchnie na kilometr soft-rebootem, czyli schorzeniem ostatniej dekady, czy to Jurassic Park, czy to Terminator, czy to Star Wars Episode VII, czy to [nie zapomnij publikując komentarz wstawić tu jeden z 300000 filmów z ostatnich lat będących prawie-sequelami-ale-nie-do-końca]. Będąc bardziej fanem Linguafoeda acheronsis niż Yaut’ja (ye gods, tylko nerdy gorsze ode mnie to wyłapią), oglądam każdy kolejny film z moimi ulubionymi inkarnacjami cosmic horror (artykuł się pisze, powoli, ale się pisze…), jestem nawet w stanie bronić Predators, jako że był to dość przyzwoity film, i co najważniejsze nie łamiąc za bardzo kanonu wprowadzał nowe pokolenie w świat Łowców, ba, będę bronić pierwszego AvP, jako że to film, który mimo pewnych niedociągnięć był doskonałą, niemal słowo w słowo, ekranizacją Aliens vs Predator War, to tutaj? Hm. Super Predator? czyli co, Łowca który poluje na Łowców? Wow. Po ilości ( a raczej braku pancerza) musi być doświadczony, ale brzmi czerstwizną. Może nawet byłbym w jakiś sposób podhypowany, gdyby coraz to kolejne wydania hollywoodzkiego szlamu z etykietą znanej marki nie były na nas wylewane z siłą niekontrolowanego szlaufa strażackiego. Nie podbudowywałbym za bardzo nadziei. Jeśli będzie dobre – ok. Jeśli będzie złe? Nic nie tracimy 😉

 3. … No i niestety moje obawy się potwierdziły. Film jest drętwy jak nie wiem co, zalicza wszystkie możliwe klisze, podróbki SyFy bywają bardziej spójne (choć o niższym budżecie), nowy Predator jest niepokonany aż nie następuje niemalże słyszalne BING! i nagle kule zadają mu obrażenia, bohaterowie wszystko robią z użyciem broni palnej, czekałem na sceny gdy ktoś spróbuje otworzyć serią z karabinu puszkę coli albo spróbuje się podetrzeć, scenarzyści chyba tylko słyszeli legendy o zespole Aspergera i syndromie Tourreta, gdyż ich implementacja nie wnosi absolutnie nic, poza dzieciakiem, który ma bardziej OCD i gościem, który rzuca mięsem na lewo i prawo dla, przypuszczam, efektu komediowego, że nietrafionego nie muszę chyba wspominać. Taki gniot że musiałem dwa razy podchodzić, a i tak ledwo przeżyłem. UNIKAĆ JAK OGNIA.

Dodaj komentarz

Close
Close