NEWSPC & KONSOLE

25 milionów graczy w tydzień – Apex Legends to nowy król podwórka

Respawn Entertainment wykonało atak idealny. Nie tylko przez długie miesiące po cichu pracowało nad Apex Legends, zdołało przekonać szefostwo Electronic Arts do zaufania w ich wizję, ale również wypuściło swoją nową produkcję bez typowych dla gier sieciowych problemów z serwerami. A do tego część graczy nawet zaczęła interesować się poprzednią grą studia, czyli Titanfall 2, którego popularność również rośnie.

Słowem: oklaski na stojąco. Zwłaszcza, że Apex Legends nie zwalnia tempa. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku w nową produkcję Battle Royale zagrało 25 milionów graczy na wszystkich platformach, a jednocześnie serwery gościły ponad 2 miliony użytkowników. Również jeśli chodzi o oglądalność na Twitch.tv, Apex Legends zniszczyło konkurencję, zajmując pierwsze miejsce pod względem ilości widzów i utrzymując się w topce regularnie przekraczając 300.000 widzów.

Za twitchtracker.com

Ciekawi mnie jak na sytuację reagować będzie Electronic Arts – czy wydawca zdoła oprzeć się pokusie szybkiego zysku i da robić swoje ekipie Respawn, czy np. za jakiś czas na wszędobylskich bannerach w grze znajdziemy loga znanych marek? Czas pokaże. Tymczasem: the king is dead. Long live the king!

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close