NEWSPC & KONSOLE

3D Realms ogłosiło nowy retro shooter? Oparty o silnik pierwszego Quake’a?!

Moda na staroszkolne fps-y trwa! Tym razem jednak do akcji wkracza nie byle kto, a podupadły dawny król gatunku, czyli 3D Realms. Obecnie studio, któremu zawdzięczamy Duke Nukem 3D ma raczej mało wspólnego z tworzeniem gier i pełni bardziej rolę wydawcy po przejęciu kilka lat temu. Niemniej, to właśnie 3D Realms ogłosiło nowy tytuł.

WRATH: Aeon of Ruin, bo tak nazywa się zapowiedziana nowość, ma powstawać wspólnymi siłami 3D Realms, KillPixel oraz 1C Entertainment i ma bazować na silniku graficznym oryginalnego Quake’a. Strzelać do wszelkiej maści niemilców będziemy na przestrzeni piętnastu poziomów, a do anihilacji wrogów posłuży dziewięć zróżnicowanych broni, pomocne będą równie potężne artefakty. Co ciekawe, limit fps-ów zostanie ustalony na wartość 666.

Gra ma od samego wydania być przyjazna modderom, a gracze będą mogli korzystać także z trybu multiplayer. Premiera ma się już tegorocznego lata na PC, a wersje konsolowe (Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch) mają nadejść za rok.

Tagi

One Comment

  1. Też się podjarałem, ale dopóki nie wyjdzie jakieś demko to sceptycznie podchodzę. Jest moda na robienie gier w stylu retro, a po trailerze widzę, że wachlarz przeciwników z dupci, czyli wrzuconych bez sensu, dziwnie zaprojektowanych, jest obecny. Dla mnie nie starczy zrobienie shootera w starym stylu jeśli nie ma on klimatu, dobrze zaprojektowanych poziomów, a zabija się jakieś powykrzywiane klocki, zamiast dobrze zaprojektowanych i trzymających spójny design przeciwników. Po prostu musi się to wszystko kupy trzymać, bo postrzelać żeby sobie postrzelać do czegokolwiek, to można butelki na płocie poczepiać i z wiatrówką się pobawić.

Dodaj komentarz

Close
Close