NEWSPC & KONSOLE

Baldur’s Gate III ukaże się jako Early Access – nowa gra D&D co rok

Trochę ciekawych informacji wyszło na światło dzienne za sprawą prezentacji dla inwestorów zorganizowanej w ostatnim czasie przez Hasbro, firmę-matkę m.in. Wizards of the Coast, czyli strażników lore Dungeons & Dragons.

Ze slajdów przedstawionych podczas zebrania, które też wyciekły do sieci, można odczytać kilka ciekawostek. Jedna z nich wskazuje, że premiera Baldur’s Gate III ma odbyć się jeszcze w tym roku. Byłoby to zgodne z wcześniejszą wtopką Google’a, który zapowiadał obecność nowego cRPG-a od Larian Studios na swojej usłusze Google Stadia jeszcze w tym roku kalendarzowym. Wówczas obecność na liście nadchodzących na te platformę gier przedstawiciele firmy wytłumaczyli jako “pomyłkę”.

Teraz o pomyłce raczej mowy nie ma, tak więc tegoroczna premiera jest całkiem prawdopodobna. Acz jest mały haczyk: najwyraźniej trzecia odsłona kultowego cyklu zostanie wydana początkowo w formie Early Access. Być może otrzymamy oficjalne potwierdzenie podczas nadchodzącego streamu.

Inna ciekawa wiadomość z prezentacji jest taka, że plan Hasbro na wykorzystanie potencjału marki D&D jest taki, że do 2025 roku mamy co rok otrzymywać nową grę osadzoną w tym uniwersum. Ambitnie, zobaczymy jak te plany zostaną zrealizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button