FILMYNEWS

Captain Marvel już zbiera negatywne opinie na Rotten Tomatoes, a premiera dopiero w marcu!

Film Captain Marvel, który swoją światową premierę będzie miał dopiero 6 marca, już teraz zbiera negatywne opinie publiczności w znanym serwisie Rotten Tomatoes – wszystko za sprawą aktorki Brie Larson, której nie podoba się to, że większość dziennikarzy i krytyków to… biali mężczyźni.

Przytłaczająca większość krytyków filmowych to biali mężczyźni

Całe zamieszanie zaczęło się od wywiadu dla Marie Claire, w którym padły słowa:

Mniej więcej rok temu zaczęłam zwracać uwagę na to jak wyglądają moje dni prasowe oraz na krytyków recenzujących filmy i okazało się, że ich przytłaczająca większość to biali mężczyźni.

Doprawdy ciężko czasami nadążyć za tymi trendami w politycznej poprawności, można tylko zadumać się nad problemami pierwszego świata, z którymi musi mierzyć się Hollywood. Ktoś logicznie myślący mógłby ewentualnie zauważyć, że pani Larson zaprezentowała wzorowy model seksizmu i rasizmu, ale zdaje się, że to nie jest tak istotne, jak brak tu i ówdzie parytetów.

Biali chłopcy z USA nie chcą iść na Captain Marvel.

Bojkot Captain Marvel – biali chłopcy wylewają żale na Rotten Tomatoes

Co tam się w tych poprawnie politycznych głowach dzieje trudno nawet zgadywać, ale ostatecznie efekt jest taki, że biali, a do tego pewnie na domiar złego w większości heteroseksualni mężczyźni, zaczęli film na Rotten Tomatoes bojkotować na kilka tygodni przed premierą. Czy taka akcja ma sens? Nie wydaje mi się, bo historia sztuki niejednokrotnie udowadniała, że dla duszy spokojności dobrze jest czasami oderwać twórcę od tworzywa, a jak widać niewątpliwie ten przypadek należałoby właśnie tak potraktować. Poza tym HALO! to jest kolejny film Marvela! – naprawdę chcą go sobie odpuścić?

Jeżeli miałbym rezygnować z filmu tylko dlatego, że w Stanach Zjednoczonych do zawodu krytyka pcha się więcej chłopów niż dziewczyn, a taka sytuacja smuci odtwórczynię głównej roli, to musiałbym chyba upaść na głowę. A zatem już 8 marca – w samiuśki Dzień Kobiet (bo wtedy jest u nas premiera), pomaszeruję dzielnie do kina i jako niepoprawny politycznie, heteroseksualny, biały mężczyzna napiszę dla Was recenzję.

1+

Polubili to:

  • avatar
Tagi

One Comment

  1. No zgadzam się, bo mimo wszystko co aktor sobie powie to zupełnie inna sprawa, niż dzieło do jakiego przykłada rękę. No wiadomo, że narzekanie na białych, heteroseksualnych mężczyzn, czyli największych łachmytów i zbójów tego świata (hehe) jest na porządku dziennym, ale nie ma co tego łączyć ze światem filmu, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie.

Dodaj komentarz

Close
Close