NEWSOPROGRAMOWANIEPC & KONSOLE

DeepMind zaprasza na demonstrację w StarCraft II

Od kilku lat jesteśmy świadkami coraz szybszego rozwoju Sztucznej Inteligencji i powiązanych z tą dziedziną nauk (uczenie maszynowe chociażby), a czołową „postacią” w dalszym ciągu jest DeepMind – należąca do Google brytyjska firma budującą sieć neuronową potrafiącą chociażby grać w gry. Zapewne słyszeliście o niej, kiedy w 2016 roku DeepMind w swojej wersji AlphaGo pokonał mistrza świata w Go.

Od tamtej pory DeepMind oficjalnie skierował swoje spojrzenie w kierunku gier z serii StarCraft. Ma to być przełomowy moment, przejście ze stosownej „prostoty” symulacji gry planszowej w środowisko 3D z milionami potencjalnych kombinacji, modyfikacji i z reagującym na wszystko przeciwnikiem. Skala trudności jest zupełnie inna, a dodatkową pomocą dla naukowców było opublikowanie API DeepMind dla twórców botów do StarCraft II.

O części efektów badań przekonamy się już jutro, o godzinie 19:00 czasu polskiego kiedy to odbędzie się tajemnicza demonstracja DeepMind. I zapewne będzie to coś dużego, bo inaczej nie zapraszano by do hostowania wydarzenia Dana „Artosis” Stemkowskiego oraz Kevina „Rotterdam” van der Kooi. Event odbędzie się na żywo na kanale Youtube DeepMind.

Co ciekawe, 15 lutego odbędzie się inne wydarzenie związane z botami w tej najpopularniejszej grze RTS. Mistrz świata, Joona „Serral” Sotala zmierzy się wówczas ze zwycięzcą turnieju Sztucznych Inteligencji.

Niewątpliwie żyjemy w ciekawych czasach. Przy okazji warto przypomnieć nasz tekst o DeepMind i wątpliwościach, czy AI jest w stanie naprawdę pokonać człowieka.

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close