NEWSPC & KONSOLE

Dlaczego stroje mieszkańców schronu w Fallout są niebiesko żółte?

Czy grając, w którąś z części serii Fallout zastanawialiście się, dlaczego tak na dobrą sprawą mieszkańcy wszystkich schronów posiadali specyficzne stroje/kombinezony? To z pozoru niewinne pytanie jest o tyle ciekawe, że wspomniany strój i powiązana z nim kombinacja kolorów stała się w zasadzie jedną z ikon serii, momentalnie rozpoznawalna przez każdego gracza.

Odpowiedzi na to pytanie przez wiele lat w zasadzie nie było – można było jedynie snuć przypuszczenia, że jeden z geniuszy Black Isle Studios po prostu na to wpadł i tyle. Okazuje się, że prawda jest nieco inna, acz nadal interesująca. W obszernym wywiadzie z Game Informerem, Tim Cain oraz Leonard Boyarsky odpowiadali na wiele pytań, głównie powiązanych z ich nowym projektem, ale padło również kilka kwestii związanych z klasycznymi Falloutami. W tym, dlaczego do kombinezonu „vault dwellerów” użyto kombinacji niebieskiego i żółtego.

Zostały już tylko dwa nieużyte kolory z bardzo ograniczonej palety, którą stworzyłem na potrzeby gry. Powiedziałem więc [Boyarsky’emu], że jeśli ich nie użyje, to po prostu je usunę.

Tim Cain

I oto tajemnica wyjaśniona. Rzeczywiście, w czasach powstawania Fallout 1, paleta kolorów była ograniczona do 256 barw i akurat tak się trafiło, że przy decydowaniu o koloryzacji kombinezonów dla mieszkańców Schronów pozostały dwa nieużyte. Cały wywiad z Cainem i Boyarsky’m możecie znaleźć na Game Informerze.

Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close