ARTYKUŁPC & KONSOLE

E3 2019 – wszystko z konferencji Bethesdy

Jeśli nie mogliście z jakiegoś powodu oglądać konferencji Bethesdy na tegorocznym E3, to… macie szczęście. Naprawdę nie było w zasadzie żadnego powodu, aby czekać do późnej nocy, aby zobaczyć z dwie interesujące zapowiedzi oraz więcej rozgrywki z Doom Eternal.

Konferencja była w zasadzie tak słaba, że śmiało mogę ją uznać za jedną z najgorszych w ostatnich latach i to nawet wliczając konfy Electronic Arts. Szczególnie nie pozdrawiam pana na froncie, któremu najwyraźniej obiecano kilogramy kokainy w zamian za sztuczną ekscytację dosłownie wszystkim.

Wszystkie wieści z E3 2019!

Fallout 76

Event rozpoczął się od… żartowania sobie z Fallout 76 przez Todda Howarda, który uznał że to wszystko i tak zakończyło się znakomicie i ogólnie jest genialnie. Dlatego… dodają do jednej z największych kaszanek ubiegłego roku tryb Battle Royale. Oraz NPC-e z – uwaga! – drzewkami dialogowymi! WOW. Niesamowite! Jest jeszcze ktokolwiek kto wierzy, że Bethesda nie rozwala tej marki do reszty?

Commander Keen

A propos niszczenia marek. Oto pierwsza marka wykreowana przed id Software niespodziewanie zostaje przywrócona do życia jako… coś. Serio, czymkolwiek jest to coś przeznaczone na smartphone’y, chcę aby trzymało się z daleka. Za najlepszy komentarz niech posłużą poniższe tweety od twórców, którzy byli zaangażowani przy pracach przy oryginalnym Commander Keen:

Wolfenstein: Youngblood

Sytuacja na scenie nieco się poprawiła, kiedy MachineGames zaprezentowało nowy zwiastun kolejnego Wolfensteina. Premiera tej gry już 26 czerwca, czyli długo nie będziemy musieli czekać, aby przekonać się, czy MachineGames utrzymuje czy traci formę.

Deathloop

Pierwszym prawdziwie pozytywnym aspektem konferencji było zaprezentowanie nowej gry od Arkane Studios. Francuski developer tym razem będzie bawił się pętlami czasowymi, którymi oplątana została dwójka bohaterów-zabójców. Zwiastun jest efektowny i zdecydowanie pozwala mieć nadzieje na kolejną dobrą grę od tego studia. Szkoda, że nie ujawniono okienka wydawniczego.

Doom Eternal

Nowy Doom kazał nam na siebie długo czekać, ale w końcu pokazali świeży zapis z krwistej, demonicznej rzezi! I to nadal wygląda tak dobrze, jak ostatnim razem. W Doom Eternal dane nam będzie zagrać jeszcze w tym roku, albowiem premiera gry została ustalona na 22 dzień listopada 2019.

GhostWire: Tokyo

Ostatnią z naprawdę dobrych wieści z konferencji Bethesdy była zapowiedź nowej produkcji od Tango Gameworks. Tym razem japońska firma zabierze nas do… Tokio. I tym razem nie będzie to przy okazji kolejnego horroru. Pomimo tego, zwiastun GhostWire: Tokyo wygląda intrygująco, acz nie wiemy jak będzie wyglądać sama rozgrywka. Gra ma być skupiona raczej na akcji i przygodzie, ale na zapis rozgrywki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ciekaw też jestem, na ile odwzorowane zostanie tytułowe miasto, w którym miałem okazję być przez kilka tygodni.

Poza tym, Bethesda w sumie przynudzała. Pokazano jakąś nową zawartość do The Elder Scrolls: Legends i Rage 2, ujawniono The Elder Scrolls: Blades w wersji na Nintendo Switch, wspomniano o Orionie (projekcie mającym optymalizować gry pod streaming) i ogólnie było po prostu żenująco.

Co do The Elder Scrolls VI oraz Starfield – ujawniono tylko tyle, że prace nad oboma produkcjami trwają.

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close