ARTYKUŁPC & KONSOLE

E3 2019 – wszystko z konferencji Square Enix

Dokładnie o 3:00 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja Square Enix. Mam nadzieję, że lubicie jRPG-i. Bardzo dużo jRPG-ów. Oraz ich remake’i. Bo poza tym, na całym wydarzeniu nie było prawie nic innego. Wyjątkiem była jakaś tam gra o superbohaterach w rajtuzach, a całość dźwigały na sobie dwie polskie produkcje.

Z racji tego, że o Final Fantasy, Dragon Quest, Kingdom Hearts wiem tyle co prawie nic, naprawdę nie wiem nawet co napisać o poszczególnych zapowiedziach. Fani i tak wyśmieją, a osoby nie zainteresowane tematem nie spojrzą.

Wszystkie wieści z E3 2019!

Dying Light 2

Techland tym razem zaprezentował zwiastun prezentujący więcej rozgrywki – co prawda nie dostrzeżemy tam zbyt wiele faktycznie nowego zapisu gameplayu, ale i tak jest to coś uzupełniającego poprzedni, mocno fabularny trailer. Dying Light 2 nadal jawi się jako jedna z pozycji obowiązkowych wiosną 2020.

Outriders

Przed E3 informowaliśmy o tym, że People Can Fly pracują pod skrzydłami Square Enix nad nową grą AAA i przy okazji otwierają nowy oddział w Nowym Jorku. Teraz dowiedzieliśmy się, czym jest nowy projekt ojców m.in. Bulletstorma. Zgodnie z tradycją firmy, mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem, który z jednej strony ma mieć nowoczesną prezencję, a z drugiej być wierny „tradycji”. Gra będzie wspierała kilkuosobowy co-op i ma ukazać się latem 2020 roku. Zimą możemy oczekiwać czegoś bardziej szczegółowego. Zwiastun jest świetny, historia firmy również. Szykuje się kolejny polski hit!

Marvel’s Avengers: A-Day

Naprawdę nie znoszę superamerykańskich superbohaterów, więc w skrócie: Marvel’s Avengers to nowa gra od Crystal Dynamics, która ma ukazać się 15 maja 2020 roku. Zawierać będzie kampanię dla pojedynczego gracza, którą będzie również można ograć w co-opie (max 4 osoby) i znajdą się weń superherosi. Podobno coś było na zwiastunie nie tak z twarzami, ale… serio, nie wiem co.

Final Fantasy VII Remake

Spora część pokazu została poświęcona remake’owi Final Fantasy VII, a szczególnie modelowi walki. W przeciwieństwie do originału, nowa wersja gry będzie zawierała dynamiczną walkę w czasie rzeczywistym, co może rozczarować purystów. Z drugiej strony obecny będzie system podobny do znanej z cRPG-ów aktywnej pauzy, więc dla każdego coś miłego. Gracz będzie mógł dynamicznie się przełączać pomiędzy członkami drużyny i ogólnie wyglądało to chyba dobrze, wnioskując po piskach publiczności. A i gra ma się mieścić na dwóch dyskach bluray. Sporo.

Final Fantasy XIV: Shadowbringer

Wiecie, że nawet nie wiedziałem, że to MMORPG jest tak popularne? No właśnie, dlatego nie dodam od siebie nic więcej, bo tylko się pogrążam. 😉

Dragon Quest Builders 2

Gdyby skrzyżować ze sobą Minecrafta ze Stardew Valley i kreską typową dla Dragon Balla, otrzymamy właśnie to. Nie powiem, nie wygląda to źle.

Serio, nawet nie wiem co o tym napisać

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close