ARTYKUŁPC & KONSOLE

E3 2019 – wszystko z konferencji Ubisoftu

Całkiem prawdopodobnym jest, że poznaliśmy najsłabszą konferencję tego E3. I niestety, okazuje się nią być ta od Ubisoft. Francuzi rozpoczęli z impetem serwując nowe Watch Dogs na długim, mocno oskryptowanym gameplayu, ale z każdą kolejną minutą było coraz bardziej słabo. Aż zakończyło się urwaniem konferencji, ot tak.

Wszystkie wieści z E3 2019!

Watch Dogs: Legion

Zgodnie z przeciekami, nowa gra z serii osadzona będzie w futurystycznym Londynie i pozwoli graczom na wcielenie się w cały legion zróżnicowanych postaci. W tym w babcię-hackerkę. Ubisoft zaprezentował całkiem długi zwiastun pełen rozgrywki i to wszystko robi aż za dobre wrażenie. Downgrade imminent, eh? Będziemy mogli zrekrutować w zasadzie każdego napotkanego NPC-a, z których każdy będzie posiadał własną osobowość, głos itd. – a wszyscy rekruci będą połączeni siatką informacyjną i komunikacją. Projekt wielce ciekawy z technicznego punktu widzenia.

Ghost Recon Breakpoint

Kolejny militarny tytuł spod znaku Toma Clancy’ego otrzymał nowy zwiastun, który zaprowadzi graczy na fikcyjną wyspę Auroa. Tam elitarna jednostka Ghostów napotka największe wyzwanie, z jakim kiedykolwiek się mierzyli – Ghost Busters! A nie, czekajcie, to szło nieco inaczej. Gra ma ukazać się 4 października, a miesiąc wcześniej odbędą się beta testy na PC i konsolach

Roller Champions

Francuzi uznali, że chcą mieć własny sportowy esport! Dobra, to brzmiało lepiej zanim to napisałem. Konkretniej: sukces Rocket League na pewno zainspirował Ubisoft do zainwestowania w nieco podobny tytuł, w którym będziemy… rolkarzami walczącymi na arenie o sławę i pieniądze. Tytuł oczywiście w pełni sieciowy, PvP i do ogrania już teraz. Do 14 czerwca możemy pobierać demo wersji alpha i zobaczyć, jak się Roller Champions zapowiada. Premiera pełnej wersji w 2020 roku.

Rainbow Six Quarantine

Rainbow Six Siege nadal ma się dobrze i otrzymuje aktualizacje – ale marka musi na siebie zarabiać. Dlatego też powstaje nowa gra z serii, ale tym razem nastawiona będzie ona na PvE. A konkretniej na zmagania trójki graczy z zagrożeniem…. jakimśtam. W sumie to nie wiemy nic więcej, poza datą premiery ustaloną na przyszły rok.

Gods & Monsters

Konferencję zamknięto krótkim teaserem nowej gry twórców Assassin’s Creed Odyssey. Bardzo kolorowa, wręcz bajkowa produkcja ma opowiadać o graczu – osobie, do której zwracają się bogowie, jak mają problem. Wedle wczesnych informacji gra, poza walką z rozmaitymi mitologicznymi stworami, oferować ma również zagadki do rozwiązania i inne heroiczne czyny do wykonania. Premiera 25 lutego 2020.

UPlay +

To jednak nie wszystko – Ubisoft zapowiedział również własną usługę abonamentową zmierzającą na PC. Uplay+ zaoferuje ponad 100 gier, zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki ze wszystkimi wydanymi dodatkami, DLC itp. w zamian za 14.99 dolarów miesięcznie. Usługa zostanie włączona 3 września, a do tego będzie wspierała Google Stadia. Powiedzmy, że mało osób jest zachwyconych kolejną taką usługą, szczególnie dość drogo wycenioną.

Co prawda zapowiedziano jeszcze nowe Just Dance (na Wii. SERIO) i nową treść m. in. dla The Division 2, serial komediowy o tworzeniu gier czy nawet adaptację The Division 2 na Netflixa… ale to już naprawdę drobnica. Ot, gry jako usługi.

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close