NEWSPC & KONSOLE

Fallout: New Vegas pomalowane przez sieć neuronową wygląda przedziwnie

Najlepszy (i w sumie jedyny) z „nowożytnych” Falloutów posiada wiele atutów, ale grafika nigdy nie była aspektem szczególnie chwalonym. Nawet najlepsze paczki z teksturami nie mogły pomóc na te wszystkie odcienie brązu i limitacje silnika graficznego. Ale tam, gdzie zawodzi człowiek, do akcji wkroczyło AI. Efekty są…ciekawe.

Modder znany jako Jam2go od pewnego czasu karmił swój fork DeepMind (tak, Google udostępnia kod źródłowy dla każdego chętnego) rozmaitymi obrazami, od sztuki klasycznej po malowidła post-modernistyczne i surrealistyczne. Następnie zaprzągł sieć neuronową do pracy, aby wygenerowała nowe tekstury na podstawie tych wszystkich obrazów i nałożyła je na szaro-brązowy świat Fallout: New Vegas.

Polecam po prostu odpalić powyższy filmik od autora tej ciekawostki i zatopić się na kilkanaście minut w świecie, którego nie wykreowałaby ludzka ręka. Jakby było Wam mało, AI przyłożyło również „rękę” do zmian w audio. Gdybyście chcieli zapoznać się z tym dziełem bliżej, moda znajdziecie na NexusMods.

Kto jeszcze nie może się doczekać gier robionych przez AI? 😉

Źródło
RPS
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close