NEWSPC & KONSOLE

Funcom majstruje przy sieciowym Dune

Ktoś tutaj ostatnio chciał powrotu mediów do uniwersum Dune (Diuna w polskiej wersji) stworzonego przez Franka Herberta. Wygląda na to, że okazja do spotkania się twarzą w twarz (???) z wielkim pustynnym czerwiem nadarzy się w nowej grze od Funcomu.

Norweskie studio, uratowane przez Conana Barbarzyńcę z otchłani prawdopodobnego niebytu, planuje kolejne produkcje. Jedną z nich ma być sieciowa gra wykorzystująca uniwersum Dune – developerzy podpisali już stosowne papiery z właścicielami praw, Legendary Studios i na ich mocy Funcom przez najbliższych sześć lat może stworzyć łącznie trzy gry na pustynnej licencji. Pierwsza z nich ma być tytułem w pełni sieciowym i z otwartym światem, czyli coś dość typowego dla tego developera.

Jest to kolejna wieść po tym, jak ujawniono powstawanie swoistego remake’u Dune’y z 1984 roku.

Źródło
vg247
Tagi

3 Comments

  1. Nawet jeśli tak będzie to jeśli to będzie RTS nastawiony na online to zdechnie tak jak DOW III. Świetne uniwersum nie pomogło w tej kwestii, więc w przypadku Dune, który jest niszowy, nie pomoże tym bardziej. Po prostu RTSy giną, a jak jakiś idiota zrobi to online only, to to jest jak urodzić się z rakiem.

Dodaj komentarz

Close
Close