NEWSPC & KONSOLE

GTA IV powróci na Steama w marcu

Tajemnicze zniknięcie czwartej odsłony kultowej serii Grand Theft Auto ze sprzedaży na Steamie wywołało kilka tygodni temu małą sensację i aferę wśród graczy, którzy zastanawiali się z jakich przyczyn zostali nagle pozbawieni możliwości kupna czwórki.

Oczywiście sprawa wyjaśniła się w miarę szybko i powodem zdjęcia gry z platform sprzedaży był oczywiście mechanizm przeklętego na wieki Games For Windows Live. Ot nagle zaczęło brakować kluczy do gry, a generowanie nowych było już niemożliwe z racji tego, że usługa Microsoftu została wygaszona lata temu.

Minęło więc trochę czasu i Rockstar najwyraźniej wreszcie doszedł do jakiegoś rodzaju kompromisu, w efekcie którego GTA IV powróci do sprzedaży na Steamie 19 marca 2020 roku w formie Complete Edition – początkowo bez komponentu multiplayer oraz leaderboardsów. Zabraknie również stacji radiowych RamJam FM, Self-Actualization FM oraz Vice City FM – acz to ma być tylko tymczasowe.

Więcej informacji znajdziecie w sekcji opisu gry na stronie produktu na Steamie – warto poczytać m.in. o różnicach w aktywacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button