NEWSPC & KONSOLE

GTA IV zniknęło ze Steama – i wiemy już dlaczego

Kilka dni temu internauci ze zdziwieniem odkryli, że jedna z gier serii Grand Theft Auto stała się niemożliwa do zakupienia na platformie Steam. Nie było żadnego ostrzeżenia, czy też sygnału o nadciągającym zdjęciu czwórki (bo o niej mowa) z rynku, dlatego też zaraz zaroiło się w sieci od domysłów.

W końcu sprawę wyjaśnił sam Rockstar i ma ona nieoczekiwany rodowód – nie, nie chodzi o wygasające licencje na jakieś utwory wykorzystywane w wirtualnym radiu. Otóż jak być może pamiętacie, Grand Theft Auto IV było jedną z największych gier obsługujących wygasłą już na szczęście usługę Games For Windows Live – i w sumie nigdy nie usunięto tej zależności od wymysłu Microsoftu. I to właśnie okazuje się być problemem.

Okazuje się bowiem, że bez GfWL niemożliwe jest generowanie nowych kluczy gry celem dalszej sprzedaży, a że zapasy się wyczerpały (albo były bardzo bliskie tego), Rockstar musiał tymczasowo wyłączyć sprzedaż GTA IV na Steamie.

Sytuacja więc jest taka, że czekamy aż pojawi się jakaś aktualizacja w tej sprawie i gra ponownie będzie możliwa do nabycia na platformie Valve.

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close