FILMYNEWSRÓŻNOŚCISERIALE

Kanadyjski bank prosi fanów Star Treka, żeby przestali na banknocie pięciodolarowym rysować Spocka

No dobra, być może to nie jest wiadomość z ostatniej chwili, ale gdy się o tym dowiedziałem to śmiechłem gromko – otóż kilka lat temu, gdy do krainy wiecznej, gwiezdnej wędrówki odszedł aktor Leonard Nimoy, odtwórca roli Spocka, Kanadyjczycy jakoś upodobali sobie przerabianie pięciodolarówek na styl startrekowy.

Na banknocie widnieje podobizna Sir Wilfrida Lauriera, siódmego premiera Kanady, który po dodaniu kilku szczegółów wygląda jak – wypisz wymaluj – Spock.

Podobizna Spocka widniała już na tak wielu kanadyjskich piątakach, że w końcu zainterweniował ichni bank narodowy, apelując do rodaków, aby w miarę możliwości powstrzymali się od przeróbek, bo co prawda nie jest to nielegalne, ale:

są ważne powody dla których nie powinno się tego robić. Pisanie po banknotach może uszkodzić zabezpieczenia oraz ograniczyć ich żywotność. Pisanie po nich może również spowodować, że nie będą one akceptowane przy transakcjach. Ponadto Bank Kanady uważa, że pisanie i w inny sposób oznaczanie banknotów jest niewłaściwe, ponieważ są one symbolem naszej ojczyzny oraz źródłem narodowej dumy. napisał w oświadczeniu Bank of Canada.

Ciekawe co by na to powiedział Leonard Nimoy 🙂
1+

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button