FILMYNEWS

Kolor z przestworzy H.P. Lovecrafta znowu doczeka się ekranizacji – w filmie zagra Nicolas Cage!

The Colour Out of Space to opowiadanie Lovecrafta, które liczy sobie już ponad 90 lat i w tym czasie doczekało się już kilku lepszych lub gorszych (głównie gorszych) filmowych adaptacji, że o inspiracjach nie wspomnę. Niestety, takie obrazy jak Die, Monster, die!, albo kwiatki w stylu włoskiego Colour from the Dark, zapewne sprawiają, że klasyk grozy przewraca się regularnie w grobie,. tym razem jest jednak szansa, że film będzie miał co najmniej solidny budżet, bo świat obiegła wieść, że ma w nim zagrać sam Nicolas Cage.

W filmie obok Cage’a zagrają jeszcze Tommy Chong, Q’Orianka Kilcher, Elliot Knight, Joely Richardson oraz Julian Hilliard, a wyreżyseruje Richard Stanley. Zdjęcia mają rozpocząć się już w lutym tego roku.

Może i temat oklepany, ale Lovecraft wyklepał go pierwszy

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poczytać absolutnej klasyki grozy sprzed wieku, to powinien czym prędzej nadrobić, a nie czytać internetowe newsy (no dobra, żartowałem, fajnie, że to czytasz, serio!). Jeżeli ktoś jednak nie ma pojęcia o co chodzi we wspomnianym opowiadaniu, to niech spodziewa się filmu, w którym coś spada na ziemię i wynikają z tego różne, nieprzyjemne dla ludzkości okoliczności. Ktoś powie – oklepane? No dzisiaj tak, ale w 1927 roku to było naprawdę coś. A chociaż wiadomo, że filmów o podobnym ciągu zdarzeń nie brakuje, to jednak miło byłoby zobaczyć coś, co mocno nawiąże do pierwowzoru i da nam poczuć ten osobliwy, podszyty dreszczami strachu i tajemnicy lovecraftowski klimat.


Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close