OD REDAKCJI

Kroniki Nerdowe #2: m.in. o upadłości CDP i nowym Assassin’s Creed Valhalla

Ave! W tym tygodniu to mnie przychodzi witać Was wszystkich w drugim podsumowaniu nerdowych pasji. Formuła odrobinę się zmieniła i podsumowanie nerdowego tygodnia rozdzieliliśmy od zagadek niejakiego czarnoksiężnika Tima. To w sumie same pozytywy, kto chce czyta jedno lub drugie! 😉

Tak więc, co tam ciekawego działo się od ostatnich kronik?

Koniec epoki – CDP ogłasza upadłość. Najstarszy i przez lata zdecydowanie największy, a przy bodajże najważniejszy polski wydawca gier komputerowych złożył wniosek o upadłość. Tym samym dobiega końca kronika, której historia zaczęła się w 1994 roku i przez lata tworzyła i zmieniała polski rynek gier.

Mick Gordon zapewne nie będzie dalej współpracował z Bethesdą. Pomiędzy autorem znakomitych soundtracków, a wydawcą pojawiły się napięcia spotęgowane ostatnimi czasy przez wydanie oficjalnego soundtracka z Doom Eternal – soundtracka, przy którym Mick nie mógł brać udziału przy procesie mixowania. Różnica w jakości brzmienia jest na tyle duża, że brak zaangażowania Gordona jest “słyszalny” i wygląda na to, że decyzja jakiegoś geniusza za Bethesdy zbombardowała relacje między firmą, a kompozytorem.

Z innej beczki, Death Stranding zalicza kilkutygodniowy poślizg i obecnie ma ukazać się 14 lipca. Dwa dni później na świat nadejdzie Desperados 3, czyli zapowiada się gorące lato. Z szybkich ciekawostek, Bloober Team może pochwalić się nawiązaniem współpracy z Hollywood, czego efektem będzie ekranizacja Layers of Fear.

To było dwa tygodnie temu, a w minionych siedmiu dniach działy się takie rzeczy i cuda.

Kolejne wydarzenia padły ofiara pandemii. Z wiadomych powodów wiemy już, że nie odbędzie się szereg kolejnych imprez. Najbardziej znana z nich to The International, czyli mistrzostwa w DOTA 2Valve oficjalnie poinformowało, że w tym roku święto fanów Juggernauta i spółki się nie odbędzie. Podobnie odwołano offline’owe części EVO 2020 oraz Dreamhacki. Wydarzenia odbędą się online, w przypadku rozgrywek StarCraft II mamy poznać detale wkrótce.

Z przyjemniejszych wieści, ogłoszono nowego Assassin’s Creeda.

Skoro więc nie odbędą się turnieje esportowe (przynajmniej w wersji offline z widownią), ani inne wydarzenia pokroju E3, coś musi wypełnić tę pustkę. Najważniejszym kandydatem do tego wydaje się obecnie nowa koncepcja Geoffa Keighleya, którą wyjaśnił na Twitterze. W skrócie: przez cztery miesiące trwać będzie Summer Game Fest, podczas którego poznamy nowe zapowiedzi, informacje i weźmiemy udział w różnego rodzaju mini-eventach.

Zapewne nie trzeba nikogo ostrzegać, ale jeśli jeszcze nie wiecie: do sieci wyciekło sporo materiałów z The Last Of Us 2. Sprawa rozbija się cały czas szerokim echem w sieci, a konsekwencje zapewne jeszcze będą odczuwane w przyszłości.

Tagi

2 Comments

    1. To tylko przegląd – a w tym przypadku trailer to chyba więcej niż tysiąc słów 😉
      AC od dawna nie próbuje nawet udawać, że jest zgodne z realiami i historią, więc whatever, niech robią co tam chcą. Mnie seria akurat jakoś nie interesuje, odbiłem się totalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close