NEWSPC & KONSOLE

Nepal zbanował PUBG – za granie można trafić za kratki

Wieść z gatunku „nie chce się wierzyć”, ale coraz to kolejne źródła informują o przyjętym w dalekim Nepalu nowym prawie zakazującym całkowicie gry w PlayerUnknown’s Battlegrounds. Popularny PUBG, a szczególnie jego odsłona na komórki, czyli PUBG Mobile stał się pierwszą od dawna grą zbanowaną przez rząd państwa – a być może nawet pierwszą w ogóle.

O co poszło? Wedle decyzji sądu, wielogodzinne granie w PUBG posiada „negatywny efekt na zachowaniu i nauce dzieci i młodzieży”. Wedle wiadomości docierających z Nepalu, popularność gry jest tam naprawdę wielka, a cytowane są takie sytuacje jak te, kiedy dziecko rzuca w rodziców telefonem w reakcji na żądanie zakończenia gry. Wskazywane są też opinie „ekspertów” sugerujących, że pełne przemocy gry skłaniają ku agresji w prawdziwym życiu.

Oczywiście zamiast skupić się na tym, że BYĆ MOŻE problemem jest nie sama gra, a kiepscy rodzice nie radzący sobie ze swoimi latoroślami, wydano wyrok na grę. Bo prościej. Obecnie sytuacja w Nepalu jest więc taka, że jeśli policja dostrzeże kogoś podczas gry w zabroniony tytuł, ma prawo wsadzić delikwenta za kraty.

Źródło
Destructoid
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close