KOMIKSYPC & KONSOLEWYWIAD

Nerf NOW!!! – wywiad z twórcą komiksu

Josue Pereira to autor popularnego internetowego komiksu Nerf NOW!!! traktującego głównie o grach, acz nie tylko. Nowe trendy w branży, wpadki esportowe, czy luźne historyjki, a czasami nawet odrobina pikanterii – to wszystko znajdziecie niemal każdego dnia w nowym odcinku komiksu. Warto sprawdzić, jak na kilka naszych pytań odpowiedział ten utalentowany twórca.

Original English version of this interview is just below! Keep scrolling! 😉

OsaX Nymloth: Na początek, powiedz coś o sobie – skąd jesteś i czym się zajmujesz

Josue Pereira: Obecnie jestem po prostu artystą z Brazylii

Kiedy zainteresowałeś się grami?

To było jeszcze kiedy byłem dzieckiem. Gry były zabawą, ale i wyzwaniem dla młodego, ciekawskiego umysłu.

Jak to było z rysowaniem? Kiedy odkryłeś w sobie talent i zacząłeś tworzyć komiksy?

Zawsze coś tam sobie bazgrałem, jak inne dzieciaki, ale patrząc na profesjonalnych rysowników i to, co oni robili w moim wieku, naprawdę nie nazwałbym siebie utalentowanym. Niemniej lubię rysować i to trzyma mnie przy tym zajęciu.

Twój pierwszy PC/konsola oraz pierwsza gra to…?

Atari… nie pamiętam jaka gra… prawdopodobnie River Raid, Pitfall albo Pac-Man.

Który tytuł sprawił, że stałeś się “graczem”? Przy której grze po prostu wpatrywałeś się z zachwytem w ekran, która sprawiła, że pokochałeś gry?

Ciężko powiedzieć, byłem wtedy zbyt młody a technologia rozwijała się z zawrotną prędkością. Powiedziałbym, że to TMNT na arcade’owych maszynach było tym, co wybijało się ponad wszystko, czego doświadczyłem w domu (gra dla wielu graczy, wielkie sprite’y, ładne animacje, dźwięk).

Ulubiony gatunek gier?

Turowe gry strategiczne

W temacie “ulubionych”, mógłbyś zdradzić ulubioną książkę, anime, film i komiks?

Game of Thrones, Kill la Kill, The Shawshank Redemption, Yotsuba.

Śledzisz kilka tytułów esportowych – co najbardziej interesuje Cię w esporcie i który tytuł jest Twoim ulubionym?

Grałem mnóstwo czasu w Dotę i aktywnie śledziłem scenę profesjonalną, z której można było kopiować różne fajne zagrywki. Ostatnio jednak coraz rzadziej gram “rywalizacyjnie”, przez co moje zainteresowanie profesjonalnymi rozgrywkami nieco zmalało.

Wybierz dowolny tytuł esportowy – możesz usunąć jednego bohatera/racę/inną rzecz. Co wybierasz i czemu jest to Mei z Overwatch?

Storm Spirit z Doty. Nieznoszę wszystkiego w tej postaci. Tinker jest tuż za nim.

Jak wygląda scena esportowa w Brazylii? Są u Was rozgrywane turnieje? Jacyś wyróżniający się gracze?

Obecnie mamy małą, ale bardzo zażyłą scenę, co jest znacznie lepszym stanem niż jeszcze kilka lat temu, kiedy nie mieliśmy dosłownie nic, ale inne regiony są pod tym względem w lepszej sytuacji, a koniec końców mistrz może być tylko jeden. Myślę, że scena Counter-Strike’a jest obecnie naszą najsilniejszą, ale nie śledzę tego zbyt dobrze, więc nie mam w tym względzie pewności.

A teraz coś z zupełnie innej beczki – anonimowy miliarder oferuje Ci milion dolarów w zamian za sporządzenie portretu jego psa rasy chihuahua – jednakże ta bestia wygląda, jakby miała roznieść całe miasto w swoim rozszczekanym szale. Ryzykujesz zlecenie, czy dzwonisz po armię, aby zajęli się tym demonem?

Nie muszę dzwonić po armię, pewnie są już w drodze tak czy siak po tym, jak bestia zrównała miasto z ziemią. Prawdziwe pytanie brzmi, czy ten miliarder zapłaci mi po aresztowaniu…

Mieliśmy już modę na gry typu MOBA, karcianki, teraz jesteśmy w trakcie trendu na Battle Royale. Jakiś pomysł, co będzie następne?

Moda na Battle Royale jest całkiem świeża i pewnie trochę potrwa. Nie mogę przewidzieć, co będzie następne, ale wydaje mi się, że może to być PvP z mniejszym naciskiem na wymuszoną współpracę zespołową, jak w Overwatch i Dota. Coś jak Team Deathmatch, ale bez healerów.

Która rasa w StarCraft 2 jest imba i czemu to Terran?

Zerg, w oryginalnym SC1 byłem przekonany, że Hydraliski były super wypaśne. Spoiler, wcale nie są, szczególnie przeciwko kompozycji Marines + Medivacs. Tak więc Terran op.

Wyjaśnij, dlaczego Ziemia jest albo nie jest płaska.

Załóżmy na chwilę, że Ziemia jest płaska… gdzie jest fotograficzny materiał dowodowy na istnienie krawędzi świata?

Końcowe słowa są Twoje.

Chciałbym podziękować Hiveworks, a szczególnie moim fanom, którzy sprawiają, że mogę dosłownie żyć marzeniem o byciu artystą tworzącym komiksy. Możecie mnie śledzić na Twitterze (https://twitter.com/Nerfnow). Mam także Patreona (http://www.patreon.com/nerfnow) dla tych, którzy chcą trochę extra zawartości.


English

First of all, say something about yourself – where you hail from, what you do.

I’m currently just an artist from Brazil.

When you become interested in gaming?

When I was a kid I got hooked on it. They provided a fun challenge for a curious mind.

What about drawing? When you discovered talent in yourself and started drawing comics?

I always doodled like most kids but looking some pros now and the art they did at my age I’d hardly call me talented. I do however enjoy drawing which made keep doing it.

Your first PC/console and first game?

Atari… don’t remember the 1st one… probably River Raid, Pitfall or Pac-Man.

Which game really made you “a gamer”? Game that made you gaze in awe at the screen, that made you sure you love games?

Hard to know because I was too young back them and the technology did huge leaps each generation. I’d say however TMNT on arcade was a leap above what I had on home (multiple players, huge sprites, nice animations, voice)

Your favourite genre of games?

Turn Based Strategy

On the topic of “fav things”: can you list your favourite books, anime, movies, comics?

Game of Thrones, Kill la Kill, The Shawshank Redemption, Yotsuba

You follow quite a few esport titles – what makes you interested in esports and which title is your favourite?

I used to play a lot of Dota and following the pro scene give you some nice plays to copy. However I hardly play competitive those days so my interest on the pro scene been fading a tiny bit…

Choose an esports game – you can delete one hero/race/thing from it. What it is and why it’s Overwatch’s Mei?

Storm Spirit from Dota. Dislike everything about the character. Tinker is close second though.

How the esports scene looks in Brasil? Are there tournaments? Exceptional players? We have a budding scene right now, which is better than the no scene we had few years ago but other regions have it better and in the end you can only have 1 champion. I think Counter Strike may be our best scene right now but I don’t follow it so I am not sure.

An anonymous billionaire offers you a million dollars for drawing his pet chihuahua – but that beast looks like it’s going to rampage and tear a whole city in blind rage. Do you risk it or call army to deal with that demon?

I don’t need to call the army, they are probably already on the way after it leveled the city. The real question is if the billionaire will pay me after being arrested…

We had boom for MOBA games, card games, now we’re witnessing everyone trying to make a Battle Royale game. What will come next?

The battle royale boom is recent and will last for a bit. Can’t really predict what’ll be next but I think it will be PvP and with less focus on mandatory teamwork like Overwatch or Dota. Something like Team Deathmatch with no healers.

What race in StarCraft 2 is the most imba and why it’s terran?

Zerg, on the original SC I used to think Hydralisk were super sweet. Spoilers, they are not, specially versus Marines + Medics. Terran is indeed op.

Explain why Earth is or isn’t flat.

Let’s assume the Earth is flat for a moment… where is the photographic evidence of the edge of the world?

Last word is yours.

I’d like to thank Hiveworks and specially my fans who made it possible for me to literally live the dream of being a comic artist. You can follow me at https://twitter.com/Nerfnow. I also have a Patreon for those who wants some extra content at http://www.patreon.com/nerfnow

Źródło
Nerf Now!!!TwitterDeviantArt

One Comment

  1. Świetne! Powyszukiwałem sobie te z Doty i teraz mam ochotę pograć 😀 Spokojnie, zaraz mi przejdzie, jak tylko pogoni mnie jakiś forfiter po plaży 😛

    1+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button