NEWSPC & KONSOLE

Oficjalnie! Baldur’s Gate III zapowiedziane!

Potwierdziły się wcześniejsze przecieki i plotki: nowa odsłona kultowej serii cRPG została oficjalnie zapowiedziana. Tym samym Baldur’s Gate powraca do świata żywych, niemal 20 lat po zakończeniu Sagi o Dziecięciu Bhaala.

Pierwszy oficjalny teaser został ujawniony podczas streamingowej zapowiedzi Google Stadia. Za produkcję odpowiada Larian Studios, czyli doświadczona ekipa stojąca za sukcesem serii Divinity. Miejscem akcji będą tytułowe Wrota Baldura, które padły ofiarą nietypowego ataku.

Co jak co, ale widok łupieżców umysłu na mrocznym niebie ponad miastem nie jest widokiem, który ktokolwiek chciałby zobaczyć. Rasa Illithidów przed eonami rządziła olbrzymim imperium, ale po utracie zdolności do budowania międzyplanarnych statków, łupieżcy umysłu zostali wyparci do Podmroku. Teraz najwyraźniej odzyskali dawno zapomnianą wiedzę i zamierzają odbudować swoje imperium.

Baldur’s Gate III korzystać będzie z zasad Dungeons & Dragon piątej edycji i pozwoli na zarządzanie drużyną poszukiwaczy przygód. Całkiem prawdopodobna jest możliwość gry sieciowej, acz nic nie zostało jeszcze potwierdzone.

Data premiery na razie nie została ujawniona.

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close