ESPORTNEWS

OG wygrywają The International i zgarniają największą pulę nagród w historii esportu

W minioną niedzielę zakończyły się zmagania The International – największego w całym roku wydarzenia esportowego dla świata Dota 2. Dzewiąta edycja była pod wieloma względami rekordowa – między innymi pod tym względem, że dzięki samym graczom pula nagród tej edycji wyniosła ponad 34 miliony dolarów. To bardzo dużo zielonych banknotów!

W zmaganiach toczonych od 15 do 25 sierpnia brało udział 18 drużyn z całego świata – część zaproszona przez organizatorów, część wyłoniono na drodze kwalifikacji. Wśród zawodników mogliśmy podziwiać zmagania jednego Polaka: Michała “Nisha” Jankowskiego z Team Secret, który ostatecznie ze swoim zespołem zajął czwarte miejsce.

Mistrzostwo przypadło ekipie OG – jest to historyczne zwycięstwo, bowiem po raz pierwszy jeden zespół wygrał The International dwa razy. OG do tego zrobiło to dwa razy z rzędu, bowiem wygrali również ubiegłoroczną edycję. W wielkim finale ekipa OG pokonała Team Liquid 3:1 i w nagrodę zgarnęli łącznie ponad 15 milionów dolarów do podziału. Całkiem niezła kasa jak na “granie na komputerze”. 😉

Szczegółowe wyniki oraz linki do VOD-ów znajdziecie na niezawodnej Liquipedii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button