NEWSPC & KONSOLE

Pendula Swing – epizod 4 z datą premiery i kartą Steam

Sztokholmskie Valiant Game Studio zdradziło ostatnio, na jaki konkretny termin zaplanowany został debiut czwartego odcinka Pendula Swing. Kolejny epizod tej niezależnej przygodówki, w której to point and clickową formułę wzbogacono szczyptą RPG, trafi do sprzedaży wraz z końcówką bieżącego miesiąca, bo 28 lutego. Jednocześnie poinformowano, iż nowy rozdział, opatrzony podtytułem No Silver Spoons, posiada już swoją kartę na platformie Steam.

Pendula Swing to produkcja, która w niecodzienny sposób podchodzi do amerykańskich lat dwudziestych ubiegłego wieku. Zespół deweloperski ze Szwecji wpadł bowiem na pomysł, by wypełnić swoją wizję nie tylko ludźmi, ale i reprezentantami ras rodem z opowieści fantasy. Stąd w wykreowanym na potrzeby gry uniwersum nie zabrakło też miejsca dla elfów, krasnoludów, orków oraz goblinów. Centralną postacią uczyniono tu zaś Brialynne Donu Tenúm, emerytowaną krasnoludzką heroinę. W czwartym odcinku protagonistka kontynuuje poszukiwania topora, którego kradzież wciąż uniemożliwia jej oddawanie się zasłużonemu wypoczynkowi. Misja zaprowadzi zaś tym razem Brialynne do Starego Miasta, mocno podupadłej dzielnicy Duberdonu.

Steamowa strona Episode 4 znajduje się pod tym adresem. A jeśli ktoś nie miał wcześniej żadnej styczności z perypetiami dzielnej emerytki, warto wiedzieć, że pierwszy rozdział (Tired and Retired) udostępniono w sklepie Valve za darmo. Jak zapowiadają twórcy, cały sezon będzie natomiast liczyć siedem odcinków.

Źródło
Valiant Game Studio
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close