NEWSPC & KONSOLE

Serious Duke 3D to nowy mod, który zmienia dobrze nam znanego Duke’a

Świat modderów kręci się nieustannie, niczym magiczne astrolabium okraszone aspektami chaosu – okazjonalnie bowiem ktoś wpadnie na stosunkowo dziwny pomysł i go zrealizuje, a reszta świata będzie patrzyła na to wszystko z coraz większym zafrapowaniem.

Tak przynajmniej wyglądała moja reakcja na Serious Duke 3D – połączenie klasycznego Duke Nukem 3D z silnikiem Serious Sam 3. Modyfikacja pozwala na razie na zagranie w pierwszy epizod kultowego shootera, w którym nieco rozszerzono lokacje oraz dodano trochę broni oraz fal obcych do rozwalenia.

Z racji używania modeli znanych z Duke Nukem Forever, cały czas miałem z tyłu głowy wspomnienia z ogrywania tego nieudanego potworka. Nie jestem pewien, czy akurat Serious Duke 3D jest tym, czego potrzebuje świat, ale jakoś nagle zapragnąłem ponownie zagrać w oryginał.

Osoby zainteresowane modem i sposobem jego instalacji mogą znaleźć wszystkie informacje na Steamie.

Źródło
PC Gamer
Tagi

One Comment

  1. Słaby ten mod. AI tępe, zerżnięte modele postaci z DN Forever, przesadzona ilość przeciwników względem oryginału. Na plus jedynie nowoczesna grafika, ale nie obyło się bez błędów i glitchy przez silnik SS3. Ogólnie jak ktoś na siłę chce to niech sobie odpali, ale czterech liter nie urwie.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close