NEWSPC & KONSOLE

Setki osób stracą pracę w Activision Blizzard?

W państwie przez wiele lat żyjącym w dobrobycie dzieje się naprawdę źle. Jeśli wierzyć – oczywiście zupełnie nieoficjalnym – informacjom raportowanym przez Bloomberga, Activision Blizzard przygotowuje się do olbrzymich zwolnień swojej załogi. Cięcia mają zacząć się już jutro, 12 lutego i wtedy zapewne poznamy więcej informacji.

Powodem zmian w kadrze pracowniczej ma być restrukturalizacja, mająca na celu scentralizowanie zarządzania oraz zwiększenie przychodów. Wedle raportującego Bloomberga, cięcia kadrowe mają dotyczyć głównie działów wydawniczych, marketingowych i innych – oszczędzeni mają zostać developerzy. Atmosfera w Activision Blizzard nie jest najlepsza i nic nie wskazuje, aby szybko miała się poprawić: ostatnie miesiące są jednymi z najgorszych w historii obu firm odkąd połączyły siły.

Wystarczy wspomnieć aferę i niezadowolenie graczy wywołane przez projekt Diablo Immortal, ujawniony przez Blizzard na ostatnim Blizzconie, powiązane z tym spadki notowań firmy na giełdzie czy rozczarowanie Activision tym jak poradziło sobie na rynku Destiny 2. To drugie zresztą szybko wyleciało z gniazda, podobnie jak twórcy gry, Bungie, którzy zachowali prawa do marki. Pomimo tych problemów Activision Blizzard zanotowało przychód na poziomie 1.51 miliarda dolarów za Q3 2018, ale przyszłość – szczególnie dla Blizzarda – rysuje się w mało ciepłych barwach.

Źródło
Bloomberg
Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Close
Close