NEWSPC & KONSOLE

Shenmue III nagle staje się exem dla Epic Games Store – fani oburzeni

I mamy kolejną dramę, którą zawdzięczamy Epicowi. Tym razem do piachu poszła cała etyka biznesu, kiedy podczas pokazu PC Gaming Show – zresztą, sponsorowanego przez Epic Games Store – zaprezentowano nowy materiał z Shenmue III.

To nie byłoby nic dziwnego, pomijając może to, że gra zapowiada się po prostu źle. Problemem jest informacja, która nadeszła przy okazji: Shenmue III nagle staję się tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Tak więc mamy sytuację, w której gra powstająca w zasadzie tylko dzięki wielomilionowej zbiórce na Kickstarterze zostawia najwierniejszych fanów w tyle, bierze ich pieniądze po czym zamyka się na platformie Epica. Oczywiście do tej pory zawsze podkreślano, że gra zmierza na Steam, nigdy nie było mowy o byciu „exem”. Najgorsza jest informacja, którą otrzymali backerzy i która ogłasza, że nie ma mowy o zwrocie pieniędzy.

Oburzeni fani rozważają już dostępne im opcje – sprawa z pewnością trafi do sądu. Fora, reddit i inne miejsca wręcz wrzą i trzeba przyznać, że słusznie.

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close