ESPORTNEWS

Sosnowiec planuje stypendia dla e-sportowców – najlepsi mogą dostać nawet 1000 zł! Tak, naprawdę chodzi o Sosnowiec

Tak, w Sosnowcu, serio! A tak poważnie, to sosnowiecki samorząd chce przyznać stypendia dla najlepszych e-sportowców. Gracze, którzy na swoim koncie mają jakieś sukcesy w elektronicznych, sportowych zmaganiach, będą mogli ubiegać się o stypendia, a kwota, jaką miasto może im zaproponować, to nawet 1000 złotych.

To kolejny dowód na to, że e-sport zaczyna istnieć w świadomości nie tylko widzów. Sosnowiec w ten sposób przeciera szlaki dla kolejnych miast, które – miejmy nadzieję – również dostrzegą potencjał, jaki drzemie w elektronicznej rywalizacji. Sosnowiec jedną taką akcją zrobił sobie znakomity PR w całym środowisku graczy.

No to jeszcze jedna ciekawostka, która pokaże, że w Sosnowcu potrafią w PR. Wiecie, że w ubiegłym roku to miasto zaczęło wydawać… paszporty? Tak, Sosnowiec oficjalnie zaczął wydawać specjalne paszporty. Każdy na Śląsku wie, dlaczego to jest zabawne, a naszym czytelnikom – gorolom, już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż u nas, po właściwej stronie Brynicy, od wielu lat śmiano się z Sosnowca, że to zupełnie inny kraj, że w zasadzie to taka zagranica, no i że jak ktoś się tam wybiera, to trzeba zabrać paszport, bo nie wpuszczą. Ten żart jest u nas już tak popularny, że nawet nie śmieszny, a mimo to powtarzany namiętnie przy każdej możliwej okazji. No i oni, rozumiecie, po kilkudziesięciu latach słuchania tego czerstwego suchara, postanowili faktycznie wystawić nam paszporty. No genialne! Nawet ja się skusiłem, paszport sobie wyrobiłem, no i pojechałem odwiedzić tę magiczną krainę, ale to już jest opowieść na zupełnie inną okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button