NEWSPC & KONSOLE

Spadające misie koala obiecują filozoficzne cRPG

Zastanawia Was, skąd ten tytuł? Czy faktycznie zapowiedziano grę, w której spadające na głowę pechowym osobnikom misie koala zmuszają nas do zadawania sobie egzystencjalnych pytań i poszukiwania meta-odpowiedzi? Niestety, taka produkcja na razie nie powstaje – ale i tak Broken Roads może być czymś ciekawym.

Gra powstaje w studiu Drop Bear Bytes, która natychmiast zdradza australijskie pochodzenie developera. W składzie firmy znaleźć można osoby, które wcześniej pracowały w takich studiach jak Ubisoft, CCP Games, czy też Riot. Cel? Stworzenie gry, która popchnie gatunek cRPG w nowym kierunku.

Broken Roads, poza tym że ma być post-apokaliptyczną wizją świata, ma cechować się położeniem nacisku na eksplorację oraz “filozofię”. Twórcy chwalą się unikatowym systemem konsekwencji, które faktycznie wpływają nie tylko na świat, ale i postać gracza oraz przyszłe opcje i wybory, które dopiero się pojawią. Każdy uczynek ma pchać gracza w kierunku jednej z czterech “ekstrem” (nihilizm, utylitaryzm, makiawelizm, egzystencjalizm) i nie być prostym i oczywistym wyborem między dobrem, a złem.

Zapowiada się ciekawie, szkoda że premiera Broken Roads ma odbyć się dopiero w dość ogólnie pojętym roku 2021.

Źródło
PC Gamer
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close