ARTYKUŁPC & KONSOLE

Subiektywnie o E3 – PC Gaming Show

OsaX: Gdyby ktoś powiedział mi przed tym E3, że będę zainteresowany nową grą studia, które dało nam Goat Simulator, to bym tylko popukał się w czoło. A jednak! Satisfactory wygląda na całkiem przyjemną produkcję, nieco jak skrzyżowanie Factorio i Minecrafta. Aż sam ciekaw, jak to wyjdzie w praniu. Dla mnie jednak największą radosną wieścią z show dowodzonego przez Sean “Day9” Plotta było ujawnienie przez Segę napływu japońskich gier na PC w tym serię Yakuza.

Co ciekawe jeszcze na początku roku zerkałem na ówczesne ruchy Segi na rynku i prognozonowałem, że możemy ujrzeć przynajmniej serię Yakuza na PeCetach. I tak się stanie! Szczerze mówiąc, naprawdę liczę na mnóstwo dobrej zabawy z jedną z nielicznych marek, których “odrobinę” zazdrościłem konsolowym graczom. Dobrze również widzieć dalszy rozwój Hunt Showdown od Cryteka, bo to gra z wielkim potencjałem już na obecnym etapie Early Access i dobrze poprowadzona może stać się hitem na długi czas. Z innych pokazanych produkcji ciekawie (nadal) zapowiadają się The Sinking City, a fani gatunku Battle Royale z pewnością mieli na co patrzeć z apetytem.

OldUpa: jak dla mnie granie w większość japońskich produkcji jest jak jedzenie pizzy pepperoni z dżemem i lodami czekoladowymi – no wszystko fajne, ale… to jednak nie na moje podniebienie. I mam wrażenie, że Yakuza to właśnie jedna z takich gier. No ale to tylko wrażenie, być może teraz będę miał okazję przekonać się, że jest ono nieuzasadnione.

Crytekowy Hunt Showdown to faktycznie ciekawa produkcja, mam jednak drobne obawy czy nie podzieli ona losu niesławnego Evolve. Jasne, to wszystko wygląda bardzo obiecująco, jednak w takich grach ważna jest długa perspektywa, urozmaicenie rozgrywki, zapewnienie nowych wyzwań – jeżeli tego nie zabraknie, to może Hunt stanie na wirtualnej półce obok takich kooperacyjnych, solidnych tytułów jak Vermintide czy Left4Dead i zapewni wiele miesięcy znakomitej zabawy. Jeżeli jednak będzie płaska i powtarzalna do bólu, może się okazać, że dwa, trzy tygodnie po premierze serwery będą świeciły pustkami.To oczywiście tylko moje czarnowidztwo, ale preordery stanowczo odradzam.

Ciekawie wygląda również Overkill’s The Walking Dead, a chociaż nie jestem fanem tego uniwersum, to jednak co-op od Overkill Software, a więc twórców Pay Day-a, po prostu nie może być zły.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close