FILMYKOMIKSYNEWS

The Batman – są nowe informacje na temat kolejnego filmu o Mrocznym Rycerzu. Ben Affleck nie zagra Bruce’a Wayne’a!

Po miesiącach wypełnionych niepotwierdzonymi doniesieniami dziennikarskimi oraz najzwyklejszymi w świecie plotkami, w końcu mamy jakieś potwierdzone informacje na temat kolejnego filmu o Batmanie, który będzie się nazywał – a jakżeby inaczej – The Batman! Wow! Ale oryginalnie!

Ben Affleck tym razem odpuszcza

No dobra, ale tak na poważnie to o jakie informacje chodzi? Ano przede wszystkim wiadomo już, że Bruce Wayne będzie miał nowe wcielenie, bo Ben Affleck postanowił zrezygnować z zakładania czarnej pelerynki i stalowych gaci, co zresztą sam oficjalnie potwierdza

Premiera The Batman odbędzie się dopiero latem przyszłego roku

The Człowiek Nietoperz ma mieć premierę 25 czerwca 2021 roku, więc na seans trochę jeszcze trzeba będzie poczekać. Matt Reeves, który ma wyreżyserować nowe przygody Batmana, twierdzi, że całość będzie utrzymana w mocnym stylu noir, a opowiedziana historia ma mieć tyleż mroczny, co i nieco mniej realistyczny charakter od znakomitej trylogii o Mrocznym Rycerzu Christophera Nolana.

Rzadkie zdjęcie Batmana przeprowadzającego próbę jodową podczas warzenia domowego piwa.

Co jeszcze wiemy o filmie? Kto będzie głównym złoczyńcą w The Batman?

Co istotne, w nowej odsłonie Batman ma wrócić do swojego pierwowzoru, ma więc nie tylko okładać niemilców po mordach, ale również rozwikłać jakąś kryminalną zagadkę, innymi słowy ma po prostu znów stać się super-detektywem. To cieszy, bo jeżeli twórcom uda się przedstawić jakieś interesujące zagadki, które wraz z bohaterem będzie mógł próbować rozwikłać widz, nowy obraz Batmana w oczywisty sposób nabierze wyrazistości, a historia stanie się bardziej porywająca.

Co do owych niemilców, to w zasadzie nie wiadomo jeszcze kto dokładnie będzie próbował nacisnąć Bruce’owi Wayne’owi na odcisk, ale sam reżyser w jednym z wywiadów podkreślił, że w filmie możemy się spodziewać całej plejady postaci batmanosceptycznych. Czy to dobrze? Zobaczymy, chociaż można mieć obawy, czy taki podział uwagi pomiędzy różnych arcywrogów Batmana nie spłyci całości – cóż, tego dowiemy się dopiero za kilkanaście miesięcy.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o zapowiadanym filmie animowanym, który ma być realizacją kultowej serii o mrocznym detektywie\ – sprawdź Batman: The Long Haloween doczeka się animowanej adaptacji?

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close