NEWSPC & KONSOLE

The Uncertain – epizod nr 2 na Kickstarterze

Moskiewskie studio ComonGames rozpoczęło w tym tygodniu zbiórkę funduszy na rzecz drugiego epizodu The Uncertain, klasycznej przygodówki reprezentującej nurt fantastyki postapokaliptycznej. Co więcej, uruchomieniu kickstarterowej kampanii towarzyszyło udostępnienie technologicznego dema, które serwuje graczom krótki wgląd do wstępnej wersji produkcji.

Wizja przyszłości, jaką to odmalowują niezależni deweloperzy, przedstawia nam świat, gdzie ludzie ustąpili miejsca robotom. Pierwszy odcinek o podtytule The Last Quiet Day, który ujrzał światło dzienne we wrześniu 2016 roku, pozwalał zresztą przejąć kontrolę nad jedną z takich inteligentnych maszyn – elektronicznym inżynierem RT-217NP. Light at the End, czyli epizod numer dwa, obierze natomiast inną perspektywę. Mianowicie rasa ludzka nie wyginęła jeszcze całkowicie, choć może i niewiele do tego brakuje. W każdym razie, to właśnie wśród tych ocalałych, dla których klucz do przetrwania stanowi nieustanne ukrywanie się, znajdziemy grywalną postać z kolejnego rozdziału – niejaką Emily.

Nim nastały rządy robotów, nasza podopieczna wykonywała zawód projektantki przestrzeni, co – w obliczu nowego porządku – ułatwi młodej kobiecie wędrówki po nieprzyjaznym ludziom mieście. Ta ponoć sympatyczna dziewczyna bynajmniej nie będzie jedynym człowiekiem, którego powinniśmy bliżej poznać za sprawą drugiego odcinka przygodówki. Jak możemy dowiedzieć się z kickstarterowych materiałów, istotne role do odegrania w owej historii dostaną ponadto Park, uzdolniony muzycznie chłopak, oraz Brian, emeryt z żyłką majsterkowicza godną MacGyvera. Warto swoją drogą nadmienić, iż gameplay ubarwi narrację obecnością paru decyzji, rzutujących na przebieg pewnych wydarzeń. A skoro już mowa o mechanice, twórcy obiecują w tej materii odpowiednio wyważone zagadki i możliwość używania specjalnego gadżetu. Takim zaś rekwizytem jest holograficzny zegarek Emilki, który przyda się do skanowania różnych obiektów, cykania fotek czy nawet wyłapywania easter eggów.

Pozytywnie nastraja angielski voice acting, do którego to producenci zamierzają zatrudnić osoby z bardzo dobrą opinią w branży. Dodam, iż Emily przemówi głosem Jo Wyatt, dubbingującej m.in. Ciri w angielskiej wersji trzeciego Wiedźmina. Kampania na Kickstarterze zakończy się sukcesem, jeśli do 25 października bieżącego roku uda się zgromadzić przynajmniej 50 tysięcy dolarów. Jeśli chodzi o planowane platformy, zespół deweloperski w pierwszej kolejności myśli o pecetach z Windowsami. Wersje dla komputerów Mac, a także konsol Xbox One i PlayStation 4 zależą od przekroczenia dalszych progów finansowych. Przewidywany termin premiery to drugi kwartał 2019 roku.

 


Więcej moich tekstów można też znaleźć na blogu crouschynca.blogspot.com – zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzin. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button