NEWSPC & KONSOLE

Tylko od fanów zależy, czy powstanie remake Resident Evil 3

Capcom kontynuuje taktykę odświeżania swojej kultowej serii survival horrorów, a najnowszy owoc tejże taktyki sprzedaje się jak świeże bułeczki. Sukces remake’u Resident Evil 2 sprawił, że apetyt graczy wzrósł jeszcze bardziej i fani – zarówno nowi, jak i starzy – coraz częściej pytają o możliwość poddania podobnemu zabiegowi innych gier z cyklu.

Pytania te dobiegły również jednego z szefów nadzorujących odnawianie Resident Evil 2. Podczas Taipei Game Show 2018 zapytano Yoshiaki Hirabayashiego o to, czy Capcom planuje remake następnej gry w cyklu. Odpowiedź jest dość jasna: jeśli tylko zainteresowanie samych graczy będzie na odpowiednim poziomie, to wszystko się może zdarzyć. RE2 powstał w dużej mierze właśnie dlatego, że siedziba firmy była regularnie zasypywana prośbami o remake.

Nadzieja na odświeżenie kolejnej gry jest więc całkiem duża i nie powinniśmy być zaskoczeni jeśli za rok lub dwa Capcom zapowie remake z Jill Valentine w roli głównej. Póki co możemy zaś bać się przy świetnie przyjętej „dwójce”, która zebrała bardzo dobre opinie od mediów i samych graczy.

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close