NEWSPC & KONSOLE

Vampyr z milionem, Dontnod pracuje nad nowym ambitnym projektem

Wydany w ubiegłym roku Vampyr był jedną z tych gier, które mogliście niesłusznie przegapić – pomimo pewnych wad i „tylko ok” systemu walki był to jeden z najciekawszych action RPG-ów wydanych w 2018 roku, w którym historia i konsekwencje czynów były naprawdę dobrze zrealizowane.

Przez długi czas zastanawiałem się jednak, czy stworzenie tak ambitnej i dużej gry przez studio specjalizujące się w grach przygodowych się opłaciło. Pewności nie mam, ale Dontnod pochwaliło się, że Vampyr sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy – co daje nadzieje, że produkcja wyszła na plus. To z kolei daje nadzieje na jeszcze lepszy sequel.

I ten być może nawet powstaje. Studio nie ukrywa, że pracuje nad nową grą razem z inną francuską firmą, wydawcą Focus Home Interactive. Nowy projekt ma być najbardziej ambitną grą w historii obu stron, ale na razie to wszystko, co przekazano do informacji publicznej. Nawet jeśli nie będzie to Vampyr 2, to i tak jestem bardzo ciekaw dalszej ewolucji Dontnod na polu ambitnych gier.

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close