KSIĄŻKINEWS

World of Warcraft: Kronika to kompendium wiedzy o świecie WoW – wczoraj książka miała swoją premierę w Polsce

Świat Warcraft ma już 25 lat! To wydaje się nieprawdopodobne, ale pierwsza gra w tym wspaniałym uniwersum pojawiła się ćwierć wieku temu, a Azeroth i Draenor stały się tłem dla mnóstwa gier, komiksów, książek, a nawet filmu.

Kilka lat temu na zachodzie pojawił się pierwszy tom z cyklu World of Warcraft: Chronicle. To pięknie wydane, bogato ilustrowane dzieło to mokry sen każdego gracza WoW-a, również nad Wisłą. Kolejne tomiszcza opisujące kompleksowo świat pojawiały się w anglojęzycznym wydaniu, zaostrzając jeno apetyt polskich fanów. Wczoraj w końcu pierwszy tom ukazał się w polskim tłumaczeniu, tak więc dzisiaj prawdopodobnie populacja wagarowiczów zwiększyła się, a w wielu domach da się teraz pewnie słyszeć szelest nerwowo przewracanych stronic Kroniki. A niech mnie, sam chętnie bym ją przewertował!

Uniwersum Warcrafta pokochały miliony fanów na całym świecie, a chociaż flagowe MMO Blizzarda, czyli World of Warcraft, ostatnio jakby złapało zadyszkę, to wciąż jest absolutnym królem swojego gatunku.

A z innej beczki, ale z tej samej piwniczki: już niebawem, bo do końca roku, ma się pojawić odnowiona wersja Warcraft III o wdzięcznej nazwie: Reforged. To rzecz jasna całkowite pójście na łatwiznę i sposób na wydudnienie dodatkowego golda od fanów, no ale jak to mówi stare, krasnoludzkie powiedzenie: lepszy rydz, niż nic – więc biere!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button