FILMYNEWS

Yahya Abdul-Mateen II zagra Morfeusza w czwartym Matrixie

O kolejnej odsłonie Matrixa wiadomo niewiele, w zasadzie znamy tylko kilka nazwisk aktorów, którzy mają pojawić się na ekranie. Teraz do tego repertuaru dołącza Yahya Abdul-Mateen II (słownie: drugi), który wcieli się w postać młodego Morfeusza.

Yahya Abdul-Mateen II zagrał między innymi Czarną Mantę (Aquaman) i Calvina Abara (Watchmen).

Z tego, co można wywnioskować na podstawie plotek i ploteczek, Matrix 4 będzie prawdopodobnie ukazywał co najmniej dwa momenty w czasie, ponieważ w obsadzie aktorskiej jest już Keanu Reeves, a wciąż trwają poszukiwania do obsadzenia roli młodego Neo. Zagadką jest także, czy na ekranie zobaczymy też starszą wersję Morfeusza, no i czy w tę postać ponownie wcieli się Laurence Fishburne.

Serię Matrix chyba można spokojnie położyć na półce 100 najbardziej wpływowych filmów w historii kina, wydaje się zatem, że nakręcenie dodatkowej części jest zadaniem co najmniej karkołomnym i obliczonym raczej na zgarnięcie mamony. No ale też nic dziwnego, najpierw-bracia-później-rodzeństwo-teraz-siostry Wachowski nie zrobili-ły niczego sensownego od kilkunastu lat, a cóż prostszego, niż odkurzyć starą, sprawdzoną markę i spróbować jeszcze raz zachwycić świat. Niestety, to wtórne zachwycanie zazwyczaj nie wychodzi tak dobrze jak to pierwotne, ale może Lana Wachowski (tak, tym razem reżyseruje film solo) da radę jeszcze raz wkręcić nas w zatrważający, ale i fascynujący świat Matrixa.

No nic, pozostaje mocno zaciskać zero-jedynkowe kciuki i czekać na premierę, która zapowiedziana jest dopiero na wiosnę 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button