NEWSPC & KONSOLE

Zapomnijcie o Titanfall 3 – zamiast tego otrzymamy Apex Legends

Wiecie już, że świat ma nową grą Battle Royale – produkcja w ukryciu tworzona przez Respawn Entertainment zaskoczyła w zasadzie wszystkich, nie dając niemalże czasu na przygotowanie się na błyskawiczną premierę. Kiedy już jednak opada kurz po hucznym wejściu na scenę, niektórzy zastanawiają się, czy Apex Legends nie jest tym, co pozostało z Titanfall 3? Odpowiedź brzmi: i tak i nie.

Drew McCoy, jeden z przedstawicieli studia obecnych na oficjalnym starcie nowego zespołowego shootera w stylu Battle Royale, w wywiadzie z Eurogamerem przyznał, że Titanfall 3 nie powstaje. „Świat cały czas myśli, że my robimy Titanfall 3, ale tak nie jest – robimy właśnie to [Apex Legends]„. Owszem, trzecia odsłona chwalonej przez krytyków serii powstawała jeszcze jesienią 2017 roku, ale wówczas Respawn został przejęty przez Eletronic Arts. I jak się okazało, w 2018 roku studio podjęło drastyczne decyzje aby dotychczasową pracę przerobić na coś w zasadzie zupełnie innego.

Mylą się jednak ci, którzy już wskazują Electronic Arts jako winowajcę, przez którego nie otrzymaliśmy Titanfall 3, a jedynie „f2p shootera w stylu BR z lootboxami”. Jak się bowiem okazuje, EA oryginalnie wręcz chciało, aby Respawn Entertainment zajmowało się ich sztandarową serią, ale to sam McCoy męczył wydawcę o to, aby pozwolili jego studiu zająć się Apex Legends. Ciekawy wywiad na ten temat (w tym na niezdolność EA jako korporacji do oceny ryzyka i potencjału czegoś, czego nigdy nie zrobili) znajdziecie na GameInformer.com. W tle zaś możecie pobierać Apex Legends, które wydaje się być całkiem udaną produkcją – kto wie, może zagrozi ona hegemonii PUBG i Fortnite?

Źródło
KotakuGameInformer
Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Close
Close