FILMYNEWS

Złote Globy rozdane! Joaquin Phoenix otrzymał statuetkę za najlepszego aktora w filmie dramatycznym

Joaquin Phoenix otrzymał statuetkę Złotego Globu za swoją genialną kreację szalonego błazna w filmie Joker, z kolei za najlepszą aktorkę w tej samej kategorii, a więc w filmie dramatycznym, uznana została Renée Zellweger w filmie Judy. To znakomity przedsmak tego, co czeka nas podczas tegorocznej nocy oscarowej.

Złote Globy to zazwyczaj przedsmak tego, co czeka kinomaniaków już za miesiąc, kiedy rozdane zostaną najważniejsze nagrody przemysłu filmowego – Oscary. Czy Joker doczeka się uznania Akademii Filmowej? Przekonamy się już 10 lutego.

Złote Globy 2020 – wyniki 

A tak prezentuje się pełna lista zwycięzców tegorocznych Złotych Globów (nagrodzone pozycje zostały pogrubione):

Najlepszy film dramatyczny:

  • „1917”
  • „Irlandczyk”
  • „Joker”
  • „Dwóch papieży”
  • „Historia małżeńska”

Najlepszy film komediowy lub musical:

  • Pewnego razu… w Hollywood”
  • „Rocketman”
  • „Nazywam się Dolemite”
  • „Jojo Rabbit”
  • Na noże 

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym:

  • Renée Zellweger „Judy”
  • Scarlett Johansson – „Historia małżeńska”
  • Charlize Theron – „Gorący temat”
  • Cynthia Erivo „Harriet”
  • Saoirse Ronan – „Małe kobietki”

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym:

  • Joaquin Phoenix „Joker”
  • Antonio Banderas „Ból i blask”
  • Christian Bale „Le Mans ’66”
  • Adam Driver „Historia małżeńska”
  • Jonathan Pryce „Dwóch papieży”

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu:

  • Awkwafina „Kłamstewko”
  • Ana de Armas „Na noże”
  • Beanie Feldstein „Szkoła melanżu”
  • Cate Blanchett „Gdzie jesteś, Bernadette?”
  • Emma Thompson „Late Night”

Najlepszy aktor w komedii lub musicalu:

  • Taron Egerton „Rocketman”
  • Daniel Craig „Na noże”
  • Eddie Murphy „Nazywam się Dolemite”
  • Roman Griffin Davis „Jojo Rabbit”
  • Leonardo DiCaprio „Pewnego razu… w Hollywood”

Najlepszy aktor drugoplanowy:

  • Brad Pitt „Pewnego razu… w Hollywood”
  • Tom Hanks „Cóż za piękny dzień”
  • Al Pacino „Irlandczyk”
  • Joe Pesci „Irlandczyk”
  • Anthony Hopkins „Dwóch papieży”

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

  • Laura Dern „Historia małżeńska”
  • Kathy Bates „Richard Jewell”
  • Margot Robbie „Gorący temat”
  • Annette Bening „Raport”
  • Jennifer Lopez „ Ślicznotki”

Najlepszy film zagraniczny:

  • Parasite”
  • „Ból i blask”
  • „Portret kobiety w ogniu”
  • „Kłamstewko”
  • „Nędznicy”

Najlepszy film animowany:

  • Praziomek”
  • „Kraina lodu 2”
  • „Jak wytresować smoka 3”
  • „Toy Story 4”
  • „Król lew”

Najlepszy reżyser:

  • Sam Mendes, „1917”
  • Todd Philips, „Joker”
  • Martin Scorsese, „Irlandczyk”
  • Quentin Tarantino, „Pewnego razu… w Hollywood”

Najlepszy scenariusz:

  • Quentin Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”
  • Bong Joon-ho i Jin Hon Wan, Parasite
  • Steven Zaillian „Irlandczyk”
  • Noah Baumbach „Historia małżeńska
  • Anthony McCarten, Dwóch papieży

Najlepsza piosenka:

  • (I’m Gonna) Love Me Again, Elton John, „Rocketman”
  • Beautiful Ghosts, Taylor Swift i Andrew Lloyd Webber „Koty”
  • Into the Unknown, Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez „Kraina lodu 2”
  • Spirit, Beyoncé „Król lew”
  • Stand Up, Cynthia Erivo „Harriet”

Najlepsza muzyka:

  • Hildur Guðnadóttir, „Joker”
  • Alexandre Desplat „Małe kobietki”
  • Randy Newman, „Historia małżeńska”
  • Thomas Newman, „1917”
  • Daniel Pemberton „Osierocony Brooklyn”

Najlepszy serial dramatyczny:

  • Sukcesja”
  • „Wielkie kłamstewka”
  • „The Morning Show”
  • „Obsesja Eve”
  • „The Crown”

Najlepszy serial komediowy lub musical:

  • Fleabag”
  • „Wspaniała pani Maisel”
  • „Barry”
  • Wybory Paytona Hobarta”
  • „The Kominsky Method”

Film telewizyjny lub serial limitowany:

  • Czarnobyl”
  • „Paragraf 22”
  • „Fosse/Verdon”
  • „Niewiarygodne”
  • „Na cały głos”

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:

  • Brian Cox „Sukcesja”
  • Rami Malek „Mr. Robot”
  • Kit Harington „Gra o tron”
  • Billy Porter „Pose”
  • Tobias Menzies „The Crown”

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:

  • Olivia Colman „The Crown”
  • Jennifer Aniston, „The Morning Show”
  • Nicole Kidman, „Wielkie kłamstewka”
  • Reese Witherspoon „The Morning Show”
  • Jodie Comer „Obsesja Eve

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu:

  • Ramy Youssef „Ramy”
  • Bill Hader „Barry”
  • Ben Platt „Wybory Paytona Hobarta”
  • Michael Douglass „The Kominsky Method”
  • Paul Rudd „Życie z samym sobą”

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu:

  • Phoebe Waller-Bridge, Fleabag
  • Kirsten Dunst, „Jak zostać Bogiem na Florydzie”
  • Christina Applegate „Już nie żyjesz”
  • Rachel Brosnahan, „Wspaniała pani Maisel”
  • Natasha Lyonne, „Russian Doll”

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie TV:

  • Stellan Skarsgard, „Czarnobyl”
  • Alan Arkin, „The Kominsky Method”
  • Kieran Culkin, „Sukcesja”
  • Andrew Scott, „Fleabag”
  • Henry Winkler, „Barry

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, serialu limitowanym lub filmie TV:

  • Patricia Arquette „The Act”
  • Helena Bonham Carter „The Crown”
  • Toni Collette „Niewiarygodne”
  • Meryl Streep „Wielkie kłamstewka”
  • Emily Watson „Czarnobyl”

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie TV:

  • Russell Crowe, Na cały głos”
  • Christopher Abbot „Paragraf 22”
  • Sacha Baron Cohen „The Spy”
  • Jared Harris „Czarnobyl”
  • Sam Rockwell „Fosse/Verdon”

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie TV:

  • Michelle Williams „Fosse/Verdon”
  • Helen Mirren „Katarzyna Wielka”
  • Merritt Wever „Niewiarygodne”
  • Kaitlyn Dever „Niewiarygodne”
  • Joey King „The Act”
Tagi

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close