NEWSOPROGRAMOWANIE

Dziecko używa Discorda? Jest prawdopodobnie przestępcą!

A przynajmniej tak twierdzą władze brytyjskiego miasta Walsall, które postanowiło porozwieszać po lokalnych szkołach plakaty mające ostrzegać rodziców przed tym, co ich dziecko może mieć zainstalowane na komputerze. Co też za groźne aplikacje widnieją na sporządzonej liście?

Wśród nich jest między innymi Discord, czyli bardzo popularny wśród graczy komunikator, który najwyraźniej może posłużyć za miejsce komunikacji (o zgrozo!) z h4xorami i innymi podejrzanymi elementami. A jak jeszcze dziecko wie co to Tor, albo maszyny wirtualne to już naprawdę jest źle.

Najgorzej jakby się okazało, że dzieciak do tego operuje na systemie linuksowym Kali, wtedy to już w ogóle z miejsca udajcie się na policję. Smutne to czasy, kiedy piętnuje się osoby próbujące poszerzać wiedzę i zdobywać praktyczne umiejętności.

Swoją drogą przyznajcie się, ile z tych aplikacji znacie albo używacie? 😉

1+

One Comment

  1. Może od razu wprowadźmy ograniczenie wiekowe na używanie internetu w ogóle i tyle. Jestem z pokolenia, które tak żyło i nie narzekam, internet miałem dopiero w latach nastoletnich i to kiedy dopiero zaczął raczkować w Polsce i jakoś się żyło bez niego. Ale fakt faktem, że w dzisiejszych czasach to trochę przegiął ktoś, chociaż biorąc pod uwagę jakie mamy czasy to może rzeczywiście cały świat by skorzystał na ograniczeniu w dostępie do tego “postępu” cywilizacyjnego jakim jest internet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button