Jak ukryć znajomych na fb?

Jak ukryć znajomych na fb?

Dla niektórych użytkowników pozwolenie obcym na zobaczenie ich listy znajomych na Facebooku może być przyczyną wielu kłopotów. Niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę danych osobowych, czy o zapobieganie oszustwom na Facebooku, ukrywanie listy znajomych może być świetnym sposobem na zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa.

Listę znajomych na Facebooku można ukryć w wersji serwisu dostępnej w przeglądarce internetowej lub w aplikacji mobilnej. Obie wersje mają podobne ustawienia, ale są pewne różnice.

Metoda 1: Szukaj słów kluczowych

Facebook jest jednym z największych serwisów społecznościowych na świecie, ale nie zawsze ma najbardziej przyjazne dla prywatności ustawienia. Jeśli masz znajomych, którzy spamują Twoją ścianę lub zamieszczają nieodpowiednie zdjęcia, na przykład, ukrywanie ich postów może być świetnym sposobem na ochronę przed nękaniem.

Nie próbując szukać treści za pomocą fraz opartych na algorytmie, użytkownicy mogą teraz wyszukiwać posty za pomocą słów kluczowych. Ta nowa funkcja, wprowadzona w czwartek, rozszerza i tak już solidną funkcjonalność sieci społecznościowej w zakresie wyszukiwania i stawia ją w tej samej lidze co Google.

Po wpisaniu słowa lub frazy w polu wyszukiwania Facebook wyświetla podpowiedzi i sugestie oparte na wcześniejszych wyszukiwaniach użytkownika. Sugestie te różnią się w zależności od preferencji poszczególnych osób.

Wyniki są następnie kategoryzowane według osób, zdjęć, grup i stron, co ułatwia ich przeglądanie. Możesz też skorzystać z różnych filtrów, takich jak lokalizacja, data publikacji i miejsce oznaczone tagiem, aby jeszcze bardziej zawęzić wyniki.

W dodatku nowe „postcentryczne” wyniki wyszukiwania będą zawierać tylko posty osób z Twojej sieci. Kazi zauważył, że nie zmieni to Twojej prywatności, ale może być przydatne do znalezienia konkretnego postu z czyjejś ściany, który chcesz zobaczyć ponownie.

Metoda 2: Szukaj wspólnych znajomych

Jeśli masz na Facebooku znajomych, których dobrze znasz ze studiów lub z pracy, możesz łatwo ich znaleźć, korzystając z ich listy znajomych. Możesz szukać według miasta lub rodzinnego miasta, szkoły, pracy, swojej okolicy lub wspólnej pasji na ich profilu.

Jeśli Twój znajomy nie dodał lokalizacji lub zainteresowania, spróbuj poszukać go po imieniu. Możesz to zrobić, odwiedzając jego oś czasu i zaglądając do sekcji Ludzie, których możesz znać, lub wyszukując go w zakładce „przyjaciele” na ekranie głównym.

Inną opcją jest wyszukanie go po adresie e-mail. W tym celu możesz wyeksportować plik z kontaktami z programu pocztowego i przesłać go do Facebooka, aby Facebook mógł przeskanować listę w poszukiwaniu pasujących członków Facebooka.

Ta metoda nie jest idealna, ponieważ możesz otrzymać wiele mieszanych wyników. Facebook będzie sugerował znajomych na podstawie kryteriów, które niekoniecznie odzwierciedlają to, czego szukasz. Na przykład, może zasugerować byłego szwagra, który tym razem wgniótł Twój samochód.

Metoda 3: Ukryj posty

Facebook jest świetnym miejscem do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi, ale może być również denerwujące, gdy widzisz posty, które Cię nie interesują. Na szczęście istnieje kilka sposobów ukrywania postów w pasie informacyjnym, które nie ranią niczyich uczuć, a jednocześnie pozwalają Ci być na bieżąco ze znajomymi.

Ukrywanie postów z osi czasu jest proste na pulpicie lub w aplikacji. W ten sposób poinformujesz Facebooka, że nie jesteś zainteresowany ponownym zobaczeniem tego konkretnego postu.

Niektórzy ludzie nie chcą mieć na swoich profilach pewnych postów, takich jak oznaczone zdjęcia czy zapowiedzi wydarzeń, których data ważności minęła. Z drugiej strony, firma może chcieć utrzymać zainteresowanie swoją stroną bez podkreślania starych informacji.

Możesz ukryć post, stukając lub klikając w menu postu i wybierając opcję Ukryj post. Jednak może to nie być najlepsza opcja, jeśli chcesz później ponownie udostępnić treść.

Innym sposobem na ukrycie postu jest usunięcie z niego swojego oznaczenia lub całej treści. Jest to szczególnie przydatna opcja, jeśli zostałeś oznaczony w poście, który Twoim zdaniem nie pasuje do Twojej marki osobistej lub wizerunku.

Aby ukryć posty znajomego, zaloguj się do swojego profilu i kliknij trzy kropki obok postu, który chcesz ukryć. Następnie możesz wybrać opcję Ukryj, Drzemka lub Unfollow.

Oceń artykuł: Jak ukryć znajomych na fb?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5