Gra o tron książka kiedy kolejny tom?

Gra o tron książka kiedy kolejny tom?

Gra o Tron to jedna z najlepiej sprzedających się serii fantasy w historii, która zrodziła megahitowy serial HBO oraz jego sequel Dom Smoków. Fani nie mogą się doczekać kolejnego tomu sagi George’a R.R. Martina, The Winds of Winter, ale książka była wielokrotnie przekładana i wciąż nie ma oficjalnej daty premiery.

Co będzie w następnym tomie?

Gra o tron stała się jednym z najpopularniejszych programów HBO. Ale świat Westeros to o wiele więcej niż widać na ekranie, a książki oferują głębsze spojrzenie na postacie, historię i wątki, które można przegapić w serialu.

Seria Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R. R. Martina śledzi walkę o władzę między kilkoma szlachetnymi rodami o Żelazny Tron na mitycznym kontynencie Westeros. Pierwszy tom, Starcie królów, skupia się na wojnie domowej między siedmioma królestwami Westeros, której przewodzi królowa Cersei Lannister i jej syn Joffrey.

W międzyczasie bękart lorda Eddarda Starka, Jon Snow, dołącza do Nocnej Straży i walczy z różnymi zagrożeniami, w tym z rasą lodowych wojowników znanych jako Inni. Ten wątek będzie kontynuowany w filmie Uczta dla wron, który łączy się z Wojną Pięciu Króli i dążeniem Daenerys Targaryen do odzyskania tronu rodzinnego.

Czy to będzie prequel?

W świecie Westeros jest jeszcze wiele historii do opowiedzenia.

HBO pracuje obecnie nad dwoma prequelami Gry o tron opartymi na książkach George’a R. R. Martina: House of the Dragon, którego akcja rozgrywa się 200 lat przed oryginalnym serialem oraz Fire & Blood, którego akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum co Gra o tron i opowiada historię rodu Targaryenów.

Pomimo, że oba zostały już zazielenione, pozostało jeszcze wiele do zrobienia przed wydaniem kolejnej książki z serii.

Prequel już teraz spotyka się z krytyką dotyczącą tego, jak zamierza podejść do kwestii napaści seksualnych i przemocy związanej z płcią w przeszłości. Showrunner Miguel Sapochnik mówił niedawno o tym, jak planuje ograniczyć tego typu przedstawienia, ale nie unika ich całkowicie.

Czy będzie sequel?

Pieśń Lodu i Ognia to seria książek o fikcyjnym świecie zwanym Westeros. Przedstawia wojnę między domami, czyli rodzinami, o Żelazny Tron.

Pierwszy tom, Gra o tron, śledzi losy Jona Snowa, który dorasta i pnie się po szczeblach Nocnej Straży. Poznajemy też zło, które żyje po drugiej stronie muru, znane jako Inni.

Martin ma dużo materiału do omówienia w swojej epickiej serii fantasy, a przebrnięcie przez to wszystko zajmie mu trochę czasu.

Niedawno autor wystąpił w programie Colberta, gdzie powiedział, że ukończenie Wichrów Zimy, szóstej i ostatniej książki z serii, zajmie mu jeszcze około trzech lat. Trudno uznać to za pozytyw, ale dobrze wiedzieć, że Martin robi postępy.

Czy powstanie spinoff?

Gra o tron to serial HBO oparty na epickich powieściach fantasy George’a R. R. Martina Pieśń lodu i ognia. Serial łączy w sobie fantastykę, intrygę polityczną, szokujące zwroty akcji i doskonałe postacie, tworząc wciągającą narrację.

Kiedy zbliża się koniec Gry o tron, fani oczekują, jak twórcy serialu zakończą tę historię. Nie wiadomo, czy kolejny tom będzie spinoffem, a wszystko zależy od tego, co Martin zrobi najpierw.

W swoim ostatnim wpisie na blogu autor Pieśni Lodu i Ognia, George R. R. Martin, ujawnił, że ostatnie zmiany w HBO Max miały wpływ na to, jak będzie się rozwijać franczyza. W szczególności podzielił się informacją, że trwają prace nad prequelem, którego akcja rozgrywa się 1000 lat przed wydarzeniami z serialu i nosi tytuł Ten Thousand Ships.

Czy będzie to książka towarzysząca?

Gra o Tron jest jedną z najpopularniejszych książek i programów telewizyjnych wszech czasów. Przez kilka lat znajdowała się nawet w pierwszej dziesiątce listy najlepiej sprzedających się książek USA Today.

Opowiada historię wojny o władzę między różnymi rodami szlacheckimi w Westeros i Essos, dwóch fikcyjnych kontynentach. Opowiada również o mitycznych Innych, rasie lodowych wojowników, którzy atakują Westeros zza muru.

Seria oparta jest na książkach George’a R.R. Martina, którego seria sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W chwili obecnej ukazało się 5 głównych książek Gry o tron, a kolejne 2 pojawią się w najbliższej przyszłości. Jest też prequel i wiele materiałów uzupełniających.

Oceń artykuł: Gra o tron książka kiedy kolejny tom?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5