Jak zrobić hiperłącze w html?

Jak zrobić hiperłącze w html?

Herłącze to specjalny znacznik, który umożliwia utworzenie łącza z jednej strony do drugiej. Używa się go do łączenia tekstu i obrazów w sieci.

Herłącza w języku HTML można tworzyć za pomocą elementu a> i jego atrybutu href. Atrybut href może mieć kilka wartości, w tym bezwzględny adres URL (pełny adres internetowy), względny adres URL lub łącze pocztowe.

Zakładka

Herłącze to łącze internetowe, które pozwala użytkownikom płynnie przechodzić z jednej strony na drugą, w dowolnym miejscu na świecie. Łącza te mogą łączyć się z dowolnymi zasobami internetowymi, w tym z tekstem, obrazami, klipami audio lub wideo oraz dokumentami HTML.

Znacznik kotwicy to specjalny znacznik a>, który wyznacza obszar docelowy dla łącza. Może być również użyty do łączenia się z określoną sekcją strony.

Aby utworzyć znacznik kotwicy, umieść kursor w miejscu, w którym chcesz utworzyć kotwicę i kliknij przycisk Wstaw. Zostaniesz poproszony o podanie identyfikatora kotwicy, który powinien być prosty i nie zawierać żadnych spacji.

W sekcji body> swojej strony, pomiędzy otwierającym i zamykającym znacznikiem body>, dodaj nowy wiersz i wstaw znacznik kotwicy. Następnie użyj atrybutu href, aby ustawić łącze.

Atrybut href

Hiperłącze (zwane też łączem a href) to łącze, które umożliwia przejście z jednej strony na drugą. Łącza te są niezbędne na stronach internetowych, ponieważ wydłużają czas sesji użytkownika i pomagają zwiększyć liczbę stron oglądanych w ramach jednej sesji.

Generalnie łącza można tworzyć, używając znacznika a> lub elementu anchor wraz z atrybutem href. Ten atrybut href może być albo bezwzględnym adresem URL, względnym adresem URL, albo głównym względnym adresem URL.

Możesz także sprawić, że twoje linki będą „skakać” do innych sekcji tej samej strony lub innych stron, dodając wartość id. Ta wartość ID może być krótką opisową wartością tekstową, która wskaże użytkownikowi miejsce docelowe łącza.

Atrybut docelowy

Atrybut docelowy służy do określenia miejsca, w którym zostanie otwarty linkowany dokument po kliknięciu. Może to być ta sama karta, nowe okno lub ramka iframe.

Atrybuty href i target są często używane razem, aby utworzyć hiperłącze w html. Łącza te są powszechnie używane do nawigacji, ale mogą być również przydatne dla wyszukiwarek.

Trybut docelowy może być ustawiony na „_blank”, co spowoduje, że łącze będzie zawsze otwierać nowe okno przeglądarki, lub na „_self”, co spowoduje, że linkowany dokument będzie ładowany w tym samym oknie, co dokument zawierający łącze. Ta opcja jest przydatna w przypadku odsyłaczy do innych stron internetowych, gdy chcesz, by użytkownik pozostał na tej stronie, a nie przechodził z niej, lub gdy chcesz otworzyć stronę w nowym oknie przy użyciu ramek.

Atrybut target został zaprojektowany przede wszystkim do pracy z ramkami, ale od wersji 4 został zdeprecjonowany. Ramki są nadal obsługiwane w niektórych przeglądarkach i nie należy z nich rezygnować.

Tekst lub obraz

Hyperlinki są jednym z najważniejszych elementów na stronie internetowej. Mogą odsyłać do niemal wszystkiego, co można sobie wyobrazić, od plików tekstowych po filmy i zdjęcia.

Pierwszym krokiem do stworzenia hiperłącza w html jest otwarcie nowego dokumentu w prostym edytorze tekstu, takim jak Notatnik czy TextEdit na Macintoshu, i rozpoczęcie dodawania odpowiednich znaczników, aż dojdziesz do miejsca, w którym ma się pojawić twoje łącze.

Teraz nadszedł czas na dodanie kilku słów kluczowych, aby twoje łącze było klikalne. W tym celu będziesz chciał użyć atrybutu href, aby określić adres URL swojego łącza.

Gdy już wiesz, jak tworzyć łącza w html, możesz zacząć wykorzystywać swoje umiejętności w praktyce. Aby to zrobić, musisz nauczyć się trochę o elementach graficznych HTML. Najlepiej zacząć od znacznika a>, ale możesz też użyć znacznika img>, aby stworzyć łącze obrazkowe, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Oceń artykuł: Jak zrobić hiperłącze w html?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5