Kiedy wyszedł 3 sezon stranger things?

Kiedy wyszedł 3 sezon stranger things?

Stranger Things powraca i jest gotowy na kolejny sezon. Serial cieszy się dużą popularnością, a fani z zapartym tchem czekają na jego kolejną odsłonę.

Netflix wypuścił teaser 4. sezonu w marcu i do tej pory wiemy o nim kilka innych rzeczy. Poniżej przedstawiamy wszystko, co musicie wiedzieć o 4. sezonie Nieznajomych!

Sezon 1

Saga retro sci-fi braci Duffer stała się sukcesem w streamingu, łącząc oldschoolowe wpływy z gwiazdorską obsadą. Ale choć estetyka i styl serialu wciąż są aktualne, po kilku sezonach może się on wydawać zbyt znajomy.

Sezon 3 rozpoczyna się od grupy rosyjskich naukowców, którzy używają energii elektromagnetycznej, aby spróbować ponownie otworzyć bramę do góry nogami. Początkowo się to udaje, ale w końcu brama się zamyka. Główny naukowiec zostaje uduszony, a jego asystent otrzymuje rok na wymyślenie, jak sprawić, by brama znów działała.

Cały ten wątek wydaje się celowo umieszczony z myślą o reszcie serii. To sprytny sposób na zbudowanie napięcia w opowieści, a jednocześnie danie szansy bohaterom na rozwój. Zwłaszcza wątek Jonathana jest tego doskonałym przykładem, gdyż udaje mu się zachować równowagę między jego buntowniczą naturą a potrzebą bycia dobrym człowiekiem.

Sezon 2

Bracia Duffer wykonują bardzo dobrą robotę, unikając pułapek, które nieuchronnie czyhają na sequele (które nieuchronnie przypominają ponownie wydane cukierki na Halloween). Jeśli szukasz mashupu wpływów z lat 80-tych, zgrai łatwych do przyjęcia postaci i nieco rozbudowanej mitologii Stranger Things bez nadęcia, które zwykle niszczy sequele, to będziesz szczęśliwy, widząc 2. sezon Nieznajomych rzeczy na Netflixie.

Ale Duffersi zagłębiają się również w reperkusje traumy Willa z 1. sezonu, a to przenosi fabułę serialu w nowe i interesujące miejsca. To ryzykowne posunięcie, ale opłacalne.

Ryzyko to zostało złagodzone dzięki powrotowi kluczowych postaci, takich jak Winona Ryder, Millie Bobby Brown i David Harbour, które wykonują bardziej poruszającą pracę niż w sezonie pierwszym i pomagają uczynić drugą połowę „Dziwnych rzeczy” jeszcze bardziej emocjonalnym doświadczeniem. Ponadto, garstka nowych graczy wywiera wpływ, a ogólna fabuła jest o wiele większa niż w sezonie pierwszym.

Sezon 3

Sezon 3 Nieznajomych rzeczy został wydany 4 lipca 2019 roku. To intensywny, intensywny sezon. Pojawia się w nim więcej rosyjskiej złośliwości, cała masa nowych postaci i powrót do Upside Down.

Fani przyjeżdżają do hitowego serialu Netflixa ze względu na uroczą dynamikę między dziećmi i nostalgiczne odniesienia do lat 80. W odcinku otwierającym Dustin Henderson (Gaten Matarazzo) próbuje połączyć się z przyjaciółmi, ale ci nie odpowiadają na jego sygnał z walkie talkie. Później odkrywa, że jego zabawki przemieszczają się po domu i dostaje niespodziankę od The Party.

Później dzieci zaczynają zauważać dziwne rzeczy dziejące się w mieście. Max (Millie Bobby Brown) nocuje w domu Eleven i Hoppera, a Joyce (Winona Ryder) doświadcza tajemniczego zjawiska, które wpływa na magnetyzm w jej domu.

W dodatku po raz pierwszy mamy okazję przyjrzeć się nowej postaci, Robin (Maya Hawke), która pracuje ze Stevem w punkcie gastronomicznym w centrum handlowym Starcourt. Niespodziewanie Dustin, Steve i Robin zajmują się sprawą, aby dowiedzieć się, kto buduje tajne laboratorium pod centrum handlowym – i dlaczego to robi.

Sezon 4

Sezon 4 Nieznajomych ma rozszerzyć historię poza małe miasteczko Hawkins w Indianie. Jak mówią bracia Duffer, „zamierzamy się trochę otworzyć, niekoniecznie pod względem skali, ale pod względem umożliwienia fabułom wyjścia poza Hawkins.”

Choć nie wiemy dokładnie, gdzie serial zabierze nas dalej, wiemy, że w 4. sezonie Jim Hopper (David Harbour) zostanie uwięziony w Rosji. Tom Wlaschiha zagra rosyjskiego strażnika więziennego, a Nikola Duricko – przemytnika.

W dodatku zostaliśmy rozpieszczeni mnóstwem teaserów i zwiastunów, które pokazały nam, jak daleko serial może się posunąć tym razem. Niektóre z nich pokazały nam, że Eleven i Byers mieszkają w Kalifornii po tym, jak w zeszłym roku opuścili Hawkins, inne zaś zdradziły nam tajemniczą lokalizację i podejrzane typy rządowe.

Oceń artykuł: Kiedy wyszedł 3 sezon stranger things?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5