Stranger things kiedy nowe odcinki?

Stranger things kiedy nowe odcinki?

Grupa przyjaciół z Hawkins w stanie Indiana zostaje wrzucona w niezwykłą tajemnicę związaną z ściśle tajnymi eksperymentami rządowymi i przerażającymi siłami nadprzyrodzonymi. Stranger things to wielokrotnie nagradzany serial, który stał się ulubieńcem fanów na całym świecie.

Sezon 4 zakończył się starciem gangu z Vecną aka Henry 001 – ale to jeszcze nie koniec! W nadchodzącym sezonie bohaterowie powrócą do siebie i ponownie zmierzą się z Vecną.

1. Data premiery

Choć serial nie będzie trwał wiecznie, Netflix i jego twórcy Matt i Ross Dufferowie mają za sobą świetną passę ze Stranger Things. Udało im się stworzyć fantastyczny świat z niesamowitymi postaciami, a fani domagają się więcej.

Pierwszy tom 4. sezonu pojawił się 27 maja i składa się z siedmiu odcinków. Drugi tom ukaże się 1 lipca.

To oznacza, że czas oczekiwania między kolejnymi tomami jest dość krótki – co będzie ulgą dla wszystkich fanów, którzy z niecierpliwością czekali na premierę.

Twórcy serialu powiedzieli, że piąty i ostatni sezon będzie znacznie mroczniejszy niż poprzednie trzy. Planują także przywrócić wszystkich głównych członków obsady, nawet tych, którzy nie zginęli w 4. sezonie.

2. trailer

Netflix przygotowuje się do wypuszczenia Stranger things, gdy pojawią się nowe odcinki. Gigant streamingowy już eksperymentuje z cotygodniowymi premierami niektórych programów, w tym Arcane i Cabinet of Curiosities.

Czwarty sezon popularnego horroru sci-fi jest niesamowicie długi, niektóre odcinki trwają ponad dwie godziny. Twórcy serialu, Matt i Ross Duffer, zapowiedzieli, że sezon piąty będzie nieco krótszy niż pierwsze cztery sezony. Zapowiedzieli jednak, że będzie zawierał elementy z każdego z nich, aby stworzyć ostatni, wstrząsający finał.

3. Postacie

Jeśli jesteś fanem hitu Netflixa Stranger things, to prawdopodobnie jesteś podekscytowany faktem, że w 4. sezonie pojawi się wiele nowych i powracających postaci. Niektóre z nich zostały już zapowiedziane jako powracające do serialu.

Zapowiada się, że obsada Stranger things podczas kręcenia nowych odcinków będzie bardzo rozbudowana, co powinno sprawić, że sezon będzie jeszcze większy i bardziej pełen akcji niż poprzedni. Jak donosi Variety, do serialu dołączą cztery nowe postacie, w tym Myles Truitt jako Patrick, Amybeth McNulty jako Vickie i Grace Van Dien jako Chrissy.

Warto również zauważyć, że gwiazda „Koszmaru z ulicy Wiązów”, Robert Englund, pojawi się gościnnie jako Victor Creel, morderca uwięziony w szpitalu psychiatrycznym w Hawkins. W zwiastunie pierwszego odcinka 4. sezonu wygląda na to, że bohaterowie wejdą do Creel House, który podobno w przeszłości był nawiedzany przez Upside Down.

4. The Upside Down

Kiedy Eleven wygnała potwora One do góry nogami, otworzyła bramę między naszym światem a tym innym wymiarem, który jest domem dla Demogorgonów, Mind Flayerów i Vecny – potwornej ewolucji Henry’ego Creela, oryginalnego psychicznego obiektu testowego Laboratorium Hawkinsa.

Ale to odkrycie było tylko częścią układanki Upside Down. W końcu Vecna otworzyła potężną bramę między Hawkins a Upside Down, zabijając przy tym dziesiątki ludzi.

Teraz bracia Duffer zapowiedzieli, że sezon 5 skupi się na pozostałych tajemnicach Upside Down. W nowym wywiadzie dla Variety powiedzieli, że „wiele z tych odpowiedzi będzie podstawą sezonu 5.”

5. Podsumowanie

Netflix eksperymentuje z wypuszczaniem nowych programów co tydzień. Widzieliśmy, jak robili to z Arcane, Love is Blind i Cabinet of Curiosities.

Kiedy pojawiają się nowe odcinki Stranger Things, cały gang Hawkins wraca do siebie – w tym Eleven (Millie Bobby Brown), która przeżyła sezon 4. W tomie 2 gang wraca do Rosji, gdzie Hopper, Joyce i Murray walczą z rozwścieczonym Demogorgonem, a Nancy utknęła w pałacu Vecny. A do tego dochodzi jeszcze ściśle tajne miejsce wojskowe, w którym przetrzymywana jest Eleven – co sprawia, że cały gang Hawkinsa jest podenerwowany.

Oceń artykuł: Stranger things kiedy nowe odcinki?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5