FILMYKOMIKSYNEWS

Batman: The Long Haloween doczeka się animowanej adaptacji?

Umówmy się – komiksy nie wymagają nie wiadomo jakiego zaangażowania, nakładu czasu i sił, żeby przez nie przebrnąć. A jednak czasami chciałoby się ten czy inny ukochany zeszycik zobaczyć w zupełnie innej adaptacji – na przykład filmowej, czy tam growej. Jest szansa, że tak właśnie stanie się w przypadku kultowego już cyklu Batman: The Long Haloween – a przynajmniej tak twierdzi znany z dobrego dostępu do przecieków serwis Revenge of the Fans.

Ta złożona z 13 zeszytów opowieść o przygodach Batmana jest w USA traktowana jako absolutny, komiksowy Święty Graal, ponieważ nie tylko potrafi zachwycić kreską Tima Sale’a, ale również wzbogaca świat człowieka nietoperza o nowe wątki i przedstawia go w bardziej przystępny dziś sposób – wszystko za sprawą znakomitego scenariusza Jeph’a Loeb’a.

Są nawet przecieki, że w produkcji bierze udział sam Troy Baker – aktor, który użyczył głosu nie tylko Batmanowi, ale również Jokerowi, Robinowi, Two-Face’owi, Jasonowi Todd’owi i sam czort jeden wie komu jeszcze. Jeżeli gościa nie znacie, to obejrzyjcie poniższe wideo – to wiele wyjaśni.

A przy okazji warto też zajrzeć do naszego wywiadu z Carlosem d’Anda, twórcą konceptów do gier z serii Arkham:

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close