Jakie gry na ps5?

Jakie gry na ps5?

Konsola PS5 to potężna i wciągająca platforma do gier, która zapewnia doskonałą jakość obrazu dzięki obsłudze telewizorów 4K z obsługą HDR. Dzięki innowacyjnej funkcji haptycznego sprzężenia zwrotnego dotyk staje się ważnym elementem rozgrywki.

System PS5 ma bogatą listę gier na wyłączność PlayStation, a także czasowe wyłączności i gry wieloplatformowe do wyboru. Zebraliśmy listę najlepszych gier na ten system, które są obecnie dostępne, więc zawsze znajdziesz coś, w czym możesz zatopić zęby.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart to pierwsza prawdziwa ekskluzywna gra na PlayStation 5, która sprawia wrażenie gry next-genowej. Może pochwalić się imponującą oprawą wizualną i wykorzystuje superszybki dysk SSD, aby wyeliminować czasy ładowania od początku do końca.

Najbardziej imponującą cechą gry jest jednak rozgrywka polegająca na przeskakiwaniu przez wymiary. Jak sugeruje tytuł gry, wysyła ona graczy do alternatywnych rzeczywistości bez żadnych ekranów ładowania.

Poprzednio gry tego typu musiały polegać na sprytnych sztuczkach z kamerą i innych technikach, aby zapewnić czas na załadowanie i wyrenderowanie modeli i tekstur w każdym środowisku. Jednak w Rift Apart tak nie jest – twórcy twierdzą, że ultraszybka pamięć masowa PlayStation 5 pozwoliła im uzyskać gęstość świata idealnie dopasowaną do platformy.

Gra zawiera również kilka funkcji dostępności, które bazują na ostatnich pracach Insomniac Games, takich jak Skróty i Adaptacyjne Wyzwalacze, które ułatwiają graczom korzystanie z combosów i umiejętności Venoma. Gra oferuje również haptyczne sprzężenie zwrotne, aby pomóc graczom w poruszaniu się po otoczeniu.

Godfall

Godfall to next-genowy looter slasher osadzony w jasnym świecie fantasy. Wykorzystuje efektowną walkę wręcz w trzeciej osobie, aby zaangażować graczy w polowanie na łupy, zakładanie legendarnych zestawów zbroi i pokonywanie bezwzględnych wrogów w wymagających misjach.

Godfall charakteryzuje się oszałamiającą oprawą graficzną, która rozkwita kolorami dzięki pełnej obsłudze HDR. Gra wykorzystuje również adaptacyjne spusty do wyzwalania ataków.

Walka wręcz w grze przypomina takie gry jak Monster Hunter, gdzie możesz namierzać słabe punkty i ładować swoje ataki, aby uzyskać specjalne ruchy. Ma ona jednak poważną wadę: Nie możesz blokować ani parować bez czekania na zakończenie animacji.

Godfall nie jest straszny, ale nie jest też grą wybitną. Cierpi z powodu wielu rażących ograniczeń, takich jak struktura, powtarzalna rozgrywka i bezsensowna historia.

Pokój zabaw Astro

Pokój zabaw Astro to gra, która jest preinstalowana na każdym PlayStation 5 i służy zarówno jako demo techniczne kontrolera DualSense, jak i list miłosny do historii PlayStation. To lekkie, lekkie doświadczenie, które nigdy nie jest zbyt skomplikowane ani frustrujące.

Łączy w sobie satysfakcjonującą mieszankę platformówek 3D z niewielkimi zmianami w rozgrywce i mnóstwem ciekawych przedmiotów do zebrania, które sprawdzą twoją wiedzę o PlayStation. Zawiera też sporo zabawnych sztuczek, takich jak sekcje kombinezonu, które zmieniają sposób gry Astro w zależności od tego, co ma na sobie, choć nie wydaje się, by utrudniały one platformówkę.

Do odkrycia są cztery poziomy i dwa światy, z których każdy jest oparty na komponencie PlayStation i ozdobiony chipami komputerowymi oraz fragmentami historii PlayStation. Pierwszy poziom to tropikalna dżungla, drugi to kurort plażowy, trzeci to chłodzące źródło, a czwarty to podniebna przygoda w pinballu w Memory Meadow.

Scarlet Nexus

Osadzony w świecie, w którym ludzkość jest w dużej mierze podłączona do sieci neuronowej, Scarlet Nexus podąża za niewielką liczbą psychicznych żołnierzy, którzy walczą z międzywymiarowymi stworzeniami znanymi jako Inni. Stworzenia te żywią się ludzkimi mózgami i nieustannie zagrażają mieszkańcom Scarlet Nexus.

Historia gry obraca się wokół dwóch bohaterów: Yuito Sumeragi, kadeta z prestiżowej rodziny, i Kasane Randall, cudownej psioniczki, która dołącza do OSF (Others Suppression Force). Gracze mogą wybrać, którym z nich chcą grać na początku, choć w grze jest też wiele innych postaci.

Walka jest szybka i szalona, koncentruje się na combosach i łączeniu mocy członków grupy z telekinetycznymi zdolnościami Yuito i Kasane. Ale system SAS w grze daje mnóstwo innych sposobów na uczynienie bitwy ekscytującą, z postaciami takimi jak Tsugumi i Luka Travers oferującymi umiejętności, które pozwalają teleportować się przez ściany, porażać wrogów prądem lub podpalać ich.

Oceń artykuł: Jakie gry na ps5?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5