Jak sparować pada ps4?

Jak sparować pada ps4?

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zsynchronizować pada ps4 do gry lub dodać drugi kontroler, to jest to całkiem proste. Potrzebujesz tylko kabla USB-A do microUSB (powinien być dołączony do twojej konsoli).

Gdy już go masz, wystarczy, że wykonasz poniższe kroki i możesz zaczynać!

1. Włącz ps4

Jeśli kupiłeś nowy pad ps4 i chcesz go używać na swojej konsoli, musisz go najpierw sparować. Pozwoli to innym urządzeniom Bluetooth, takim jak tablety, smartfony i komputery PC, połączyć się z kontrolerem.

Aby to zrobić, potrzebujesz kabla USB-A do microUSB. Zazwyczaj jest on dołączony do konsoli, ale można go znaleźć w Internecie, jeśli nie jest.

Będziesz musiał podłączyć jeden koniec kabla do przedniego portu w PS4, a następnie do portu microUSB w nowym padzie PS4. Gdy to zrobisz, pasek świetlny na Twoim padzie ps4 zacznie migać.

Jeśli nie widzisz paska świetlnego, może to być problem z samym kontrolerem lub kablem. Spróbuj użyć innego kontrolera lub kabla, aby sprawdzić, czy to pomoże. Jeśli to nie pomoże, być może trzeba będzie zresetować kontroler lub samo PS4. Można to zrobić w menu ustawień PS4, znajdującym się po prawej stronie ekranu głównego, reprezentowanym przez ikonę przypominającą walizkę.

2. Naciśnij przycisk ps na swoim padzie

Przycisk PS na swoim padzie to brama do ogromnego i wspaniałego świata konsoli PlayStation firmy Sony. Konsolę można włączyć bez kontrolera, ale przycisk PS jest niezbędny do grania w gry i kontrolowania systemu.

System PlayStation 4 to wspaniała konsola do gier, a jej biblioteka gier rośnie z każdym rokiem. Jeśli posiadasz PS4, prawdopodobnie wiesz już, że możesz sparować swój kontroler DualShock z konsolą bezprzewodowo przez Bluetooth. Jest to dość prosty proces i możesz go wykorzystać, aby dodać kolejne kontrolery lub ponownie sparować ten, który był już wcześniej zsynchronizowany.

Po sparowaniu kontrolera pasek świetlny na górze konsoli będzie świecił w unikalnym kolorze, który wskazuje, z którym użytkownikiem jest połączony. Niebieski jest przypisany do gracza 1, czerwony – do gracza 2, zielony – do gracza 3, a różowy – do gracza 4.

3. Naciśnij przycisk udostępniania na swoim padzie

Jedną z pierwszych funkcji, jakie PlayStation wprowadziło do swojej oferty, był specjalny przycisk udostępniania, który pozwalał użytkownikom przesyłać zrzuty ekranu lub klipy wideo, a nawet strumieniować rozgrywkę do innych urządzeń i platform. Choć funkcja ta stała się już standardem, w tamtym czasie była to świetna innowacja.

Jeśli przycisk udostępniania na twoim padzie nie działa, być może masz problem z samym kontrolerem. Na szczęście możesz przywrócić ustawienia fabryczne kontrolera, naciskając ukryty przycisk.

Przycisk jest ukryty pod małym otworem z tyłu kontrolera. Aby go użyć, wystarczy włożyć rozłożony spinacz do papieru (lub coś podobnego, cienkiego i wytrzymałego) do tego otworu i naciskać go przez około pięć sekund.

Gdy już to zrobisz, możesz sparować bezprzewodowo swój pad PS4 z obsługiwanym urządzeniem za pomocą Bluetooth. Jest to doskonała opcja dla posiadaczy iPhone’a, iPada i Apple TV, którzy chcą używać swoich bezprzewodowych kontrolerów DualShock 4 z grami na tych urządzeniach.

4. Naciśnij przycisk ps na swoim ps4

Przycisk PS jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przycisków na kontrolerze DualShock 4, a także pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas parowania pada z ps4. Kiedy naciśniesz przycisk PS na swoim ps4, wyświetli się ekran główny konsoli ps4.

Przycisk PlayStation może być użyty do uzyskania dostępu do wielu funkcji systemu ps4, w tym do szybkiego menu oraz różnych funkcji i poleceń, których możesz użyć, aby dostosować swoje doświadczenie. Jest to bardzo ważna część konfiguracji twojego systemu ps4, więc upewnij się, że działa poprawnie.

Jeśli przycisk ps w twoim systemie ps4 nie działa, być może nadszedł czas, aby spróbować zresetować kontroler. Na szczęście możesz łatwo zresetować kontroler ps4, używając rozłożonego spinacza do papieru lub czegoś podobnego.

Oceń artykuł: Jak sparować pada ps4?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5