FILMYNEWS

Będzie sequel filmu o najnudniejszej superbohaterce w historii superbohaterek. Kapitan Marvel 2 zapowiedziana!

Przepraszam, za ten tytuł, ale musiałem. No dobra, na pewno gdzieś tam ktoś nakręcił jeszcze nudniejszy film o hirołsie, czy tam hirołsce, ale mnie przygody turbo-niezniszczalnej, kosmicznej cizi w ogóle nie zachwyciły. A jeżeli dodać do tego fakt, że gdyby Brie Larson zagrała tam np. kawałek sera albo zimne żelazko, to nikt by się nawet nie zorientował, to chyba nic dziwnego, że jakoś niespecjalnie czekam na dalszy ciąg.

No ale wydaje się, że w tym przekonaniu jestem raczej w zdecydowanej mniejszości, bo film spod znaku MCU opowiadający przygody krnąbrnej blondynki sprzedał się całkiem nieźle, no i chyba jednak ma swoich fanów, bo oto zapowiedziano kontynuację.

Jest jednak szansa, że tym razem na ekranie zobaczymy cokolwiek ciekawszą historię, bo Anna Boden i Ryan Fleck odpowiedzialni za scenariusz “jedynki” nie będą maczali w sequelu swoich palców – a to po mojemu dobrze. Tym razem opowieść zmontuje Megan McDonnell – czy to dobrze? Trudno powiedzieć, bo to dziewczę na razie pracuje nad serialem WandaVision dla Disney+, a efekty jej pracy zobaczymy dopiero jesienią tego roku. Za plus można chyba potraktować fakt, że WandaVision będzie prawdopodobnie powiązane z Kapitan Marvel 2, pojawi się tam rasa Skrulli, organizacja S.W.O.R.D. i generalnie znowu wszystko będzie ze sobą zmiksowane.

Premiery możemy się spodziewać dopiero w 2022 roku, więc do tego czasu jeszcze pewnie nie raz uda mi się pomarudzić na ten temat. A tymczasem czekamy na Black Widow – premiera już w majówkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button